Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Koněpruské jeskyně

Foto, cs.wikipedia.orgNašli byste je v CHKO Český kras nedaleko Berouna nad obcí stejného jména. Mohou se chlubit jedním primátem: Jde o nejdelší soustavu jeskyní u nás. Vznikly v devonských vápencích a očím veřejnosti se otevřely poprvé na konci 50. let.

Návštěvníci tu uvidí mnoho pozoruhodných krápníků, jak jednotlivých, tak i krápníkových útvarů. Mnohé z nich jsou mimo to zvláštní tím, že rostou různými směry, nejen nahoru či dolů. A také tzv. koněpruské Foto, cs.wikipedia.orgrůžice, které jsou unikátní jak svým stářím, tak i složením, obsahují totiž opály. Zajímavé jsou jeskyně nejen samy o sobě, patří též k místům, kde byly objeveny cenné archeologické i paleontologické nálezy.

Pozornost si rozhodně zaslouží i okolí, návrší Zlatý kůň, kde se jeskyně nacházejí, je jedinečné zejména z hlediska geologického. Pod nimi se nalézá dnes již opuštěný Houbův lom. V minulosti se zde těžil vápenec, dnes se jedná o místo, kde lze objevit četné prvohorní zkameněliny. Ty si zájemci mohou nasbírat a odnést domů.

 

Otevírací doba a vstupné

Foto, cs.wikipedia.org

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Bozkovské dolomitové jeskyně

Pohádkový svět slovenských jeskyní

Čertovy hlavy, Had a jeskyně Klácelka

Cyklovýlet v okolí Koněpruských jeskyní

Chýnovská jeskyně


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.