Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Korálové moře

Foto, en.wikipedia.orgJde o okrajové moře Tichého oceánu, které se nachází na východ od severovýchodní Austrálie. Jeho rozloha činí 4 791 000 km².

Vzniklo zhruba před padesáti až šedesáti miliony let. Průměrná teplota vody se pohybuje od 19 °C v letním období a v zimě zhruba okolo 24 °C, navíc se moře vyznačuje čistotou.

 

 

 

                        Maximální hloubka činí cca 9 175 metrů

 

Zdejší fauna se může chlubit především jedním unikátem, podle níž moře dostalo i název: Velkým bariérovým útesem, který je s délkou 2000 km tím vůbec největším na světě a dokonce se dočkal zapsání na seznam UNESCO. Stal se i oblíbenou turistickou atrakcí.

 

 

 

Návštěvníky z celého světa láká rovněž i bohatá fauna na pobřeží. V rámci snah o ochranu jedinečného přírodního bohatství byl také v této lokalitě omezen rybolov.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Mapa - Korálové moře, autor mapy - volné dílo

 

Může se pyšnit velkou druhovou rozmanitostí, žije zde na čtyři sta různých druhů korálů a více než patnáct set druhů ryb. Mnozí z pozoruhodných zástupců živočišné říše navíc patří k endemickým druhům.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

By Richard Ling (Christmas Tree Worm) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

       
      Čtěte také:
      Seznam moří  dle oceánů
      Velké mořské zálivy
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.