Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Krétské moře

Krétské moře je moře nacházející se na sever od Kréty, podle které také dostalo svůj název. Současně se jedná i o jižní součást Egejského moře. Maximální hloubka dosahuje více než 2 590 metrů. Jedná se o teritoriální moře Řecka, což znamená, že k této zemi náleží nejen z hlediska geografického, ale především z hlediska mořského práva.

 

 

Poloha moře na mapě openstreetmap.org

 

Krétské moře je klidnější a vyznačuje se, na rozdíl od moře Libyjského, teplou vodou, což z něj činí ideální lokalitu pro dovolené. Rovněž ho obklopují krásné pozvolna se svažující pláže. Jedním ze stěžejních odvětví ekonomiky v této oblasti tak je cestovní ruch.

Hlavním místním přístavem je Heraklion, odkud míří trajekty prakticky na všechny řecké ostrovy.

Lokalitu si pro teplejší vody i pro značnou rozmanitost podmořského života oblíbili stejně tak potápěči. Vzhledem k výskytu i některých živočišných druhů, například ježovek, jež mohou způsobit nepříjemné zranění, je však na místě opatrnost, pakliže se zde chcete věnovat sportovním aktivitám.

 

       Města a přístavy:

  • Iraklio, Kréta
  • Chania, Kréta
  • Sitia, Kréta
  • Rethymno, Kréta
  • Agios Nikolaos, Kréta
  • Santorín
  • Anafi
 
Mapa Krétského moře,  Anglicky - Sea of Crete, Creative commons, en.wikipedia.org
 
 
      Čtěte také: Přehled moří
 
Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.