Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Karlova Studánka

Lázně, cs.wikipedia.orgLázně Karlova Studánka můžeme najít v pohoří Hrubý Jeseník. Tyto lázně mají tradici dlouhou dvě stě let a jsou velice známé a oblíbené. Nacházejí se cca 10 km od známého Pradědu, což je nejvyšší hora Moravy. Díky panenské přírodě je tu skvělý čerstvý vzduch, což umocňuje léčebné účinky tohoto zařízení.

Zdejší lázně jsou nejvýše položené lázně na území České republiky. Nachází se zde 7 léčebných lázeňských domů a najdete zde i mnoho dalších možností ubytování, pokud sem chcete přijet pouze za odpočinkem, nikoliv na léčbu.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgSlezský dům, autor fotky - volné dílo


Léčba

Někdo by mohl říct, že samotný pobyt v tomto místě je léčba, vzhledem k čistému horskému vzduchu, nádhernému místu a klidu, který zde člověk může nalézt.

Když se ale zaměříme na skutečnou léčbu, tak sem lidé jezdí například kvůli problémům s dýcháním nebo s onkologickými či nervovými onemocněními. Léči se zde také nemoci oběhového ústrojí nebo například nemoci kožní.

Můžete zde nalézt minerální vodu uhličitou, přírodní oxid uhličitý nebo také rašelinu. Toto místo je prostě jako stvořené pro léčbu čehokoliv.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgLázeňské domy, autor fotky - volné dílo

 

Co dál může okolí nabídnout

V okolí tohoto místa se nachází řada volnočasových aktivit. Velice rozšířená je zde samozřejmě turistika, která našemu zdraví velice prospívá. Na výlet se můžete vydat například na známý Praděd, kde naleznete televizní věž s vyhlídkou, na které se lze po náročném výstupu občerstvit ve skvělé restauraci.

Praděd je také vyhledávaný příznivci zimních sportů, takže jestliže vyrazíte do Karlovy Studánky v zimě, určitě na Praděd zavítejte.

 

 

Jestliže toužíte po pořádné procházce, doporučujeme vyrazit podél potoku Bílá Opava. Pokud se z Karlovy Studánky vydáte po jeho trase, dojdete až k samotnému pramenu tohoto potoka.

Kromě turistiky zde ale můžete dělat i mnoho dalších věcí. Co si například zkusit zahrát  tenis nebo využít přímo místního vleku? Jestliže ale dáváte přednost kultuře než sportu jistě si i vy přijdete na své. Často zde probíhají nejrůznější kulturní akce, jako například veřejné projekce filmů nebo různé dovednostní kurzy.

 

Karlova Studánka

zdroj: openstreetmap.org, Mapa lázní

 

Oficiální web: www.kstudanka.cz

 

 

Zdroj videa: YouTube CC M-Tube, Karlova Studánka

 

 

 

Mapa - Karlova Studánka

Mohlo by vás zajímat: přehled všech českých lázeňských zařízení
 

 

Ubytování v lázních

Tip na ubytování: Hotel Džbán Cena na noc pro dva - 522 Kč

Booking


* Autor úvodní fotky: Pudelek, wikimedia, creative commons

 

            *Další článek z této lokality

 


Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.