Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Velké Losiny

Lázně, cs.wikipedia.orgJedny z nejstarších lázní na Moravě, to jsou Velké Losiny. Návštěvníci těchto lázních oceňují především místní minerální sirné vody, které mají teplotu skoro 37 °C. Vzhledem k tomu, že se lázně nacházejí v podhůří Hrubého Jeseníku, nabízejí kromě úžasných léčebných terapií, také perfektní klimatické podmínky, které jsou pro odpočinek to pravé.

Je tu opravdu čistý a zdravý vzduch, který je sám o sobě velkým pomocníkem pro zdraví.

 

 

Zdroj: You Tube (CC), Josef Zavadil,  Termály - Velké Losiny

 

Léčba ve Velkých Losinách

Lidé, kteří se do lázní přijíždějí léčit, většinou mají problémy hlavně s pohybovým ústrojím nebo také s oběhovým. Velká část léčebných procedur je zde zaměřená na relaxaci a také posilování svalstva nebo na ohebnost kloubů. Ve velké míře se tyto procedury provozují formou plavání.

Speciálně dětem se zde pomáhá kromě výše zmíněných potíží, také s nervovými onemocněními. Často sem ale přijíždějí také lidé s onkologickým onemocněním.

 

Mapa

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Zábava a volný čas

Velké Losiny nejsou pouze a jenom lázně. Najdete tady mnoho prostoru pro zábavu a lidé sem přijíždějí i na klasické dovolené. Kromě lázní toto místo vyhledávají také  lyžaři, protože se nachází v dobré lokalitě pro zimní sporty.

Kousek odtud se nachází poměrně nový ski areál Kouty nad Desnou. Ten nabízí všem milovníkům zimních sportů krásně upravené sjezdovky a pod nimi výbornou restauraci, kde se můžete po sportovním výkonu dobře najíst.

 

LosinyPapírna Velké Losiny

 

PapírnaBudova papírny

 

Kromě toho ale Velké Losiny dominují také jedinou dochovanou ruční papírnou u nás, která je skvělým turistickým lákadlem, stejně jako místní zámek se zámeckým parkem, kde si můžete po náročné procházce odpočinout a pokochat se okolní krásou.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgZámek ve Velkých Losinách

 

 Web obce: www.losiny.cz

 

Ubytování ve Velkých Losinách na booking.com.

Velké Losiny

Tip na hotel: Holiday resort Losinka Cena na noc pro dva - 562 Kč

*Autor úvodní fotky - volné dílo

* Autor fotky zámku - By Bjalek Michal (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Mohlo by vás zajímat: Přehled českých lázní
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.