Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Velké Losiny

Lázně, cs.wikipedia.orgJedny z nejstarších lázní na Moravě, to jsou Velké Losiny. Návštěvníci těchto lázních oceňují především místní minerální sirné vody, které mají teplotu skoro 37 °C. Vzhledem k tomu, že se lázně nacházejí v podhůří Hrubého Jeseníku, nabízejí kromě úžasných léčebných terapií, také perfektní klimatické podmínky, které jsou pro odpočinek to pravé.

Je tu opravdu čistý a zdravý vzduch, který je sám o sobě velkým pomocníkem pro zdraví.

 

 

Zdroj: You Tube (CC), Josef Zavadil,  Termály - Velké Losiny

 

Léčba ve Velkých Losinách

Lidé, kteří se do lázní přijíždějí léčit, většinou mají problémy hlavně s pohybovým ústrojím nebo také s oběhovým. Velká část léčebných procedur je zde zaměřená na relaxaci a také posilování svalstva nebo na ohebnost kloubů. Ve velké míře se tyto procedury provozují formou plavání.

Speciálně dětem se zde pomáhá kromě výše zmíněných potíží, také s nervovými onemocněními. Často sem ale přijíždějí také lidé s onkologickým onemocněním.

 

Mapa

 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Zábava a volný čas

Velké Losiny nejsou pouze a jenom lázně. Najdete tady mnoho prostoru pro zábavu a lidé sem přijíždějí i na klasické dovolené. Kromě lázní toto místo vyhledávají také lyžaři, protože se nachází v dobré lokalitě pro zimní sporty.

Kousek odtud se nachází poměrně nový ski areál Kouty nad Desnou. Ten nabízí všem milovníkům zimních sportů krásně upravené sjezdovky a pod nimi výbornou restauraci, kde se můžete po sportovním výkonu dobře najíst.

 

LosinyPapírna Velké Losiny

 

PapírnaBudova papírny

 

Kromě toho ale Velké Losiny dominují také jedinou dochovanou ruční papírnou u nás, která je skvělým turistickým lákadlem, stejně jako místní zámek se zámeckým parkem, kde si můžete po náročné procházce odpočinout a pokochat se okolní krásou.

 

Lázně, cs.wikipedia.orgZámek ve Velkých Losinách

 

 Web obce: www.losiny.cz

 

Ubytování ve Velkých Losinách na booking.com.

Velké Losiny

Tip na hotel: Holiday resort Losinka Cena na noc pro dva - 562 Kč

*Autor úvodní fotky - volné dílo

* Autor fotky zámku - By Bjalek Michal (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 
Mohlo by vás zajímat: Přehled českých lázní
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!