Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Městská doprava v Bukurešti

Městská doprava v hlavním a největším městě Rumunska – Bukurešti je znamenitě propracovaná a velmi hustá. Zajišťuje ji metro (společnost Metrorex), dále jsou to autobusy, tramvaje, trolejbusy – jejich provoz je zajištěn společností RATB. Pozor – tyto dvě společnosti mají odlišné tarify! Jízdné však nevychází příliš draho.

 

 

Z letiště se můžete svézt autobusem č. 780 na vlakové nádraží Gara du Nord, anebo spojem č. 783, který jede do centra Bukurešti. Jízdenka stojí 3,50 RON (rumunský nový lei). Využít můžete i taxi – jeden km vás přijde na 1,4 RON. Nejrychlejší doprava z letiště je však vlakem; k vlakové stanici se od příletové haly můžete zdarma svézt takzvaným „shuttle busem“.

Bukurešťské metro má 4 linky, další dvě mají být brzy v provozu. Jedna z nich by měla vést až na letiště. Provozní doba metra je denně od 5 – 23 hodin.

 

Autobusová doprava zahrnuje více než sto linek; jednotlivé zastávky jsou od sebe vzdáleny maximálně 5 minut chůze, takže najít autobusovou stanici nebude žádný problém. Autobusy zajišťují také noční dopravní obslužnost, a to od 23 – 4,30 hodin.

Trolejbusových spojů je 18 – a stejně tak jako autobusy jsou to moderně vybavená vozidla;  tramvajových linek je 26, z nichž jedna funguje jako rychlodráha – tramvajové vozy jsou velmi zastaralé, ale přesto se s nimi dostanete ke svému cíli poměrně rychle – busy se často zdrží v zácpách… Provoz pozemní silniční dopravy začíná ve 4,30 a končí stejně jako metro ve 23 hodin.

 

 

A jak je to s jízdným? Na metro, čili u společnosti Metrorex, si můžete koupit jen jednorázové jízdné, a to na 2 nebo 10 cest, pak jednodenní neomezené jízdné, anebo týdenní jízdné. Koupit lístky je možné jen ve stanicích metra.

Pro ostatní způsoby dopravy, tedy u společnosti RATB, využijte Multiplu Card, na kterou se dobíjí kredit.

 

  Mohlo by vás zajímat:
 

Letiště Bukurešť (OTP)

 

Seznam letišť v Rumunsku

 

Přehled měst v Rumunsku

 

10 důvodů, proč jet na dovolenou do Rumunska

   

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.10.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.