Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Paphos (PFO)

en.wikipedia.orgOficiálně se jmenuje Paphos International Airport a leží necelých 7 km na jihovýchod od města Paphos (česky též Pafos), pobřežního města na jihozápadě Kypru. Jde nejen o letiště civilní, ale také vojenské, které vzniklo v roce 1983 za účelem podpořit neustále se rozvíjející cestovní ruch v zemi.

Web tohoto aeroportu

 

 

Jedná se zároveň o druhé největší letiště v zemi a hojně se využívá především pro dopravu do populárních turistických letovisek v západním Kypru. Slouží proto zejména v letní sezóně.

Loni přepravilo téměř 2 300 000 pasažérů. Svoje uzlové letiště zde má britský Ryanair, který tady nyní provozuje hned osmdesát letů týdně.

 

Airport

Zdroj: openstreetmap.org

 

Dnes disponuje jedním terminálem a jednou přistávací dráhou. V roce 2006 byla na letišti zahájena modernizace, nový terminál vznikl v roce 2008 a je dimenzován na kapacitu 2 700 000 cestujících za rok.

V budoucnu by měla doznat zlepšení také infrastruktura, kdy letiště a město propojí nová čtyřproudá silnice, která uleví doposud velmi přetíženým komunikacím.

Odlety a přílety

 

PFO

 Trasa letu na Phapos z Prahy s přestupem v Londýně, přehled tarifů ve vyhledávači letenek na Kiwi.com

 

Paphos – město

Jedná se o kyperský přístav ležící na pobřežní Středozemního moře. Žije v něm zhruba okolo 40 000 obyvatel. Místo je významné především z hlediska kulturního, už v roce 1980 bylo díky množství památek zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Podle mytologie se tu navíc měla narodit i sama bohyně lásky Afrodité.

 

cs.wikipedia.org

en.wikipedia.org

   Autor fotky: Paul167, wikimedia creative commons


Počátek dějin tohoto kouzelného koutu země sahá až do 4. tisíciletí před naším letopočtem. Jeho značný rozkvět dokládá i to, že svého času bylo navíc metropolí celého ostrova. Zmínky o něm byste nalezli dokonce i v bibli. Trosky antického města dávají tušit, že tady v dobách dávno minulých stávaly též lázně.

 

Historická atmosféra zde ostatně dýchá dodnes doslova na každém rohu, přes značný zájem turistů si toto letovisko stále zachovává část své původní duše. Populární atrakcí je třeba Nea Paphos, naleziště mnoha vykopávek z dob antiky. A zdejší kaple sv. Jiří je zase oblíbená mezi těmi, kteří se chystají zpečetit manželský slib.

 

Tipy na ubytování:

Paphos ubytování

Paphos

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Paphos - Antika na vlastní kůži

Z Bratislavy nově letecky do Burgasu a Pafosu

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.