Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Putování po Beskydech: Liščí díry

Liščí díry se nacházejí pod vrcholem Smrčina, kousek od Lysé hory, nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd. Tyto skalní útvary z pískovce poskytnou nádherný výhled na pohoří a samotnou Lysou horu, ale člověku poskytnou i skvělé místo na odpočinek.

 

 

 

 

       

Trasa - 7 km (od lanového centra Opičárna a zpátky)

Náročnost - středně lehká

 

K Liščím dírám se lze dostat z Ostravice. Ať už z hlavního vlakového nádraží nebo parkovišť, které začínají už u paty kopce anebo u lanového centra Opičárna. Cesta není nijak strmá, naopak je to velmi pohodová procházka po asfaltové cestě. Stačí sledovat červené značení, dokud nedorazíte k malé studánce Butořanka, kde se cesty rozdělují. Zde je možnost si na chvíli odpočinout nebo okusit chladnou horskou vodu. Do této chvíle s vámi půjde dost lidí, po rozdělení jich však výrazně ubude a možná půjdete úplně sami. Pokud půjdete dál po červené, která vede na levou stranu, dorazíte na vrchol Lysé hory, kde cestou ještě můžete na skok navštívit Mazácké skály. Pokud se ale budete stále držet vpravo, tak vás cesta zavede právě k Liščím dírám. Ty jsou nenápadně schovány za stromy po levé ruce. Napravo od vás na ně upozorní balvan, který stojí před lesem a je jakousi značkou právě onoho skalního útvaru. Je to ukazatel, u kterého máte zahnout vlevo, kde se vám pak rozprostře nádherné panorama skalních útvarů, zelného mechu, pár stromů a v pozadí vrcholů hor. V jarních až letních měsících vás budou na cestě provázet barevní motýli z nedalekých luk a budete se taky moct občerstvit lesním ovocem - borůvkami nebo ostružinami.

Liščí díry jsou navštěvovány minimálně, možná kvůli tomu, že jsou ve stínu samotné nejvyšší hory. Člověku však nabídnou klid a příjemný zážitek mezi skalami, kde se kdysi nacházely tři menší jeskyně – díky nim toto místo dostalo svůj název. Skály jsou také někdy používány k boulderingu, jinak tedy jako cvičný terén pro horolezce.

 

Autor: Tereza Jámborová

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Vrchol Beskyd - Lysá hora

 

Tipy na výlety po Beskydech

 

Beskyde, Beskyde…

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.11.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.