Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Vrchol Beskyd - Lysá hora

Foto, cs.wikipedia.orgJedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Leží na rozhraní několika obcí, konkrétně Krásné, Malenovic, Ostravice a Starých Hamrů. Celková nadmořská výška Lysé hory činí 1 323 metrů. Proto je její podnebí také velmi chladné a větrné.

Vzhledem k odlehlé a nepřístupné krajině zde našla domov řada vzácných druhů rostlin i živočichů. Ojediněle se tady vyskytuje například ohrožený rys ostrovid. Z porostu na tomto území převažuje Foto, cs.wikipedia.orgpředevším buk lesní a se stoupající nadmořskou výškou dominuje smrk ztepilý. Unikátní přírodní bohatství od roku 1973 napomáhá zachovat CHKO Beskydy.

První zmínky o ní pocházejí už ze 13. století, nicméně na významu nabyla až o mnoho set let později. Teprve v 19. století se stala vyhledávaným cílem turistů. Ti ji mají stále ve velké oblibě, poskytuje dobré podmínky rovněž lyžařům. Dnes tvoří též její dominantou telekomunikační vysílač, který svůj provoz zahájil roku 1980.

 

 

 

Foto, cs.wikipedia.org

By David Paloch (Caroig) (Own work) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

  On - line počasí na Lysé hoře  Autobusem k tomuto pohoří vyhledejte přes Idos

 Webkamera hory

       
      Nejvyšší vrcholy Beskyd
      Lysá hora (1 323 m)
      Smrk (1 276 m)
      Kněhyně (1 257 m)
      Travný (1 203 m)
      Radhošť (1 129 m)
       

 

   
  Čtěte také:
 

Putování po Beskydech: Liščí díry

   

 

Přehled ubytování v Beskydech přes portál booking.com zde

 

 

Mohlo by vás zajímat:

České hory

Navštivte naše nejvyšší hory - Krkonoše

Co navštívit ve Vrchlabí

Lužické hory a místa co stojí za to navštívit

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.