Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Měna a placení v Brazílii

Oficiální měnou  Brazílie je brazilský reál – BRL. 1 BRL se dělí na 100 centavos. Mince mají hodnoty 1, 5, 10, 25, 50 centavos a 1 reál; bankovky 1, 2, 5, 10, 20, 50 a 100 reálů. Kurz k naší koruně se pohybuje kolem 1 BRL = 5,85 Kč (střed). Brazilské reály si můžete nakoupit už v ČR.

 

 

 

 

Ve velkých brazilských městech je dostatek směnáren, pro vás budou ale lepší výměny peněz v tamních bankách – je v nich výhodnější kurz.

Placení kartou je v Brazílii běžné i v malých městech, v levnějších restauracích a někdy dokonce i ve stáncích na ulici.

 

Při výběru z bankomatu se postupuje trošku jinak než u nás, nebo v ostatních zemích: nejprve vložíte kartu, pak zadáte PIN a kartu odeberete; poté můžete ve své transakci pokračovat – tedy již bez vložené karty.

Smlouvání cen není v Brazílii nikterak rozšířené, zato se od vás téměř všude (hotely, restaurace, obchody, služby) očekává spropitné. Běžně se dává personálu kolem 20% ceny.

 

Nyní se podívejme, na kolik korun vás přijdou některé nákupy:

  • benzín, 1 litr – 27,- Kč
  • jízdné MHD – 30,- Kč
  • jízdné taxi – od 30,- Kč/ 1 km
  • jídlo ve stánku – od 35,- Kč
  • jídlo v restauraci – od 150,- Kč
  • pivo – 33,- Kč
  • cigarety – 57,- Kč
  • voda, 5 litrů barel – 80,- Kč
  • ubytování v hotelu střední kategorie – 800,- Kč

Pokud chcete ušetřit, stravujte se v místních „fast foodech“ a pouličních stáncích – jídlo je levné a přitom velmi chutné. Po městě využívejte k přepravě MHD a nikoliv taxíky.

 

 

 

 

 

       
      Čtěte také:
     

Hlavní město Brazílie

     

Poloha a hranice Brazílie

     

Největší letiště Brazílie

     

Seznam letišť v Brazílii

     

Rady a tipy na cestu do Brazílie

       

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.12.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.