Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Rady a tipy na cestu do Brazílie

Foto, cs.wikipedia.orgBrazílie je největším a nejlidnatějším státem na kontinentu Jižní Ameriky. Na jejím území se rozprostírá největší tropický deštný les světa – Amazonský prales. V minulosti byla největší portugalskou kolonií.

 

 

 

Před cestou

Pro cestu do Brazílie potřebujete pas, který je platný ještě 6 měsíců po vašem návratu ze země. Pokud zde strávíte méně jak 90 dní, nepotřebujete vízum. (podmínky pro vstup do země - mzv) Zdarma vás ošetří pouze státní nemocniční zařízení, u soukromých musíte platit ihned po ošetření. Doporučuje se očkování proti žluté zimnici, protože ta se vyskytuje na celém území.

Nic nezkazíte ani očkováním proti hepatitidě A a B či břišnímu tyfu. V případě cesty do Amazonie, užívejte raději antimalarika. Pokud se chcete slunit u moře, nejtepleji tu je v období od prosince do února.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Autor fotky - volné dílo

 

Jazyk

Brazílie je jedinou portugalsky mluvící zemí na kontinentu. Pokud tedy neumíte tuto řeč, slovník určitě přibalte sebou.

 

Peníze

Oficiální měnou je brazilský real, který nejlépe směníte ve směnárnách, kterých ale bohužel mnoho není. Výběry z bankomatů se příliš nevyplatí, takže mějte buď cash, nebo plaťte kartou, protože částka se strhne z účtu v aktuálním kurzu, tudíž neproděláte. V Brazílii je levněji než v západoevropských destinacích či USA.

 

Brazilské peníze

Aktuální kurz brazilského realu  Placení a měna

 

Všeobecná doporučení

Brazílie je bohužel proslulá vysokou kriminalitou. Do ulic proto choďte pouze s kopií všech dokladů a menší hotovostí. Největší kriminalitou je proslulé město Rio de Janeiro. Berte si taxi i na krátké vzdálenosti, nechoďte do chudinských čtvrtí nebo odlehlých míst. Zdržujte se ve větším houfu osob a v případě přepadení, neklaďte odpor.

Foto, cs.wikipedia.orgVodu kupujte raději balenou a nepijte klasickou kohoutkovou. Předejdete tak nepříjemných zažívacím problémům.

Na brazilských trzích lze nakoupit velmi levně oblečení, kabelky, suvenýry, aj. Mimo to se tu také dá smlouvat. V kamenných prodejnách toto samozřejmě neplatí.

Spropitné v restauracích je již obvykle započítáno v ceně a tvoří zhruba 10%. V případě nespokojenosti, můžete požádat o jeho odečtení.

Nejsou zde žádné zákony, které by omezovaly pití alkoholu. Samozřejmě kromě řízení pod vlivem alkoholu.

 

 

Přehled nejvytíženějších letišť v BrazíliHranice Brazílie

Brazílie

Brazílie

Brazilie

 Přehled letenek na Kiwi.com

 

 

 

 

       
    Čtěte také:  
   

Kde ve světě se mluví portugalsky?

 
       

 


Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.