Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Brazílie

Foto, en.wikipedia.orgBrasília je hlavním, ale nikoliv největším městem státu, co do počtu obyvatel dosahuje dokonce pouze na čtvrtou příčku. Nachází se v Centrální brazilské vysočině a vznikla jako moderní metropole, přičemž před ní tuto funkci plnilo Rio de Janeiro.

Foto, en.wikipedia.orgPrvní plány na její založení pocházejí z roku 1822, uvedení ve skutečnost se však dočkaly až citelně později, v roce 1954 se teprve dostaly do zákona. Vznik ve dvacátém století z ní nicméně činí naprostý unikát. Celý projekt si zároveň vyžádal poměrně propracovanou infrastrukturu v podobě několikaproudých komunikací a letiště, metro přibylo později. Moderní architektonické pojetí, velmi ceněné, je poměrně charakteristickou ukázkou své doby.

 

 

 

Dnes má Brasília něco přes dva a půl milionu obyvatel, spíše než průmyslový ráz se pro ni stal typickým sektor služeb a důležitou roli hraje také odvětví stavebnictví. Zajímavost představuje též z kulturního hlediska, celá se dočkala zařazení na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Foto, en.wikipedia.org

Ubytování v městě Brasília na portále booking.com

Tip na levný hotel: IKA Apart Hotel za skvělou cenu 2 375 Kč pro dvě osoby na tři noci

Booking.com

Booking.com

Booking.com

Booking.com

 

 

Mohlo by vás zajíímat:

Letiště Rio de Janeiro (GIG)

Letiště Brasilia (BSB)

Doba letu do Brazílie

Rady a tipy na cestu do Brazílie

KLM: Rio De Janeiro z Prahy za 13 290 Kč

11 báječných karnevalů a festivalů na světě

Měna a placení v Brazílii

Hranice Brazílie

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.