Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Brescia - italská Lvice, místo které má svým návštěvníkům celoročně co nabídnout

Brescia je město nacházející se na severozápadě  Itálie, konkrétně v oblasti zvané Lombardie a zároveň je také hlavním městem stejnojmenné provincie Brescia.

Přestože je vznik Brescie nejasný a opředený různými legendami, nejpravděpodobnější se díky místní architektuře a archeologickým nálezům jeví legenda o založení města ligurským králem Cidnem, v době bronzové, při jeho vpádu do pádské nížiny.

 

 

Při procházce městem se vám před očima promítne téměř celá italská historie. Pokochat se totiž můžete řadou zachovalých římských chrámů, románských dómů a mnoha dalšími architektonickými skvosty z různých historických období až po triumfální stavby z Mussoliniho éry.

 

Mapa

            Mapa - openstreetmap.org

 

 

    Pozůstatky chrámů v městě Brescia

 

Jak se sem dostanete levně  letecky? Využijte linky z Prahy nebo Ostravy do nedalekého Bergama (vzdálenost Bergamo - Brescia cca 52 km). Přehled letenek do této lokality na Kiwi.com (cena obousměrného letu cca 1 tis. Kč).

 

Bresciálské Alpy, letní lyžování na ledovci je nevšední zážitek

Pokud jste milovníci zimních sportů a zároveň si chcete užít i letního počasí a opalování, jistě vás potěší, že v této části Alp si můžete zalyžovat v jakékoliv roční době. Lyžařské středisko Passo Tonale je sice od Brescie zhruba hodinu a půl jízdy autem, ale to by vás nemělo odradit, protože letní lyžování na ledovci má své jedinečné kouzlo. Nejvýznamnější je ledovec Presena, který umožňuje lyžování z nadmořské výšky 3016 metrů. Povrch tratí je zde kvalitní i během těch nejvyšších letních teplot, za což můžeme být vděční nejen přírodním podmínkám, ale i systému umělého zasněžování.

 

 

Na návštěvníky zde čeká celkem 65 km sjezdových tratí převážně pro začátečníky a mírně pokročilé. Passo Tonale je ideálním místem, kde můžete naučit lyžovat své děti, na své si však přijdou i ti zkušenější z vás např. na červené sjezdovce zvané Alprino. Prosluněný jižní svah Alp je též ideálním místem k relaxaci a opalování, proto pokud si budete chtít horskou atmosféru náležitě vychutnat, vyčleňte si na tento výlet minimálně jeden den.


   Ubytování v této lokalitě

 

Hotel Fiera Di Brescia

Cena na noc pro dva - 1 420 Kč
 

Hotel Antica Fonte

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč

 

Piazza della Loggia – nejkrásnější místo ve městě, kde můžete nakoupit zdejší speciality

Piazza della Loggia je pravděpodobně nejkrásnějším místem v celé Brescii, které je pojmenováno podle původní renesanční lodžie od architekta a stavitele A. Palladia. Celé náměstí je lemováno řadou dalších nádherných staveb, jako je např. orloj z 16. století, Duomo di Brescia rozdělený na starou a novou část a za zmínku stojí i trojlodní kapitolínský chrám Tempio Capitolono.

Pokud budete mít štěstí a do města dorazíte v období trhu, tedy v sobotu, budete si moci nakoupit místní speciality za příznivé ceny, a ještě si užívat tu jedinečnou atmosféru, když celé náměstí pokryjí nejrůznější stánky a pulty se zbožím. Přivézt si odsud můžete třeba parmazán, parmskou šunku nebo různé ovčí sýry.

 

*Lyžařské zájezdy - přehled

 

Na úpatí Alp naleznete ráj milovníků šumivého vína

Zní to až neuvěřitelně, že by se ve stínu Alp mohla skrývat vinařská oblast a to nejen tak ledajaká, ale opak je pravdou. I v Lombardii pěstují víno, dokonce takové, které následně po uzrání v lahvích hravě strčí do kapsy i světoznámé šampaňské. Proto se nezapomeňte vypravit do vinařské oblasti Franciacorta pro pár lahví tohoto lahodného perlivého vína, ať můžete na svou dovolenou ještě dlouho vzpomínat v pohodlí domova se sklenkou vína v ruce. 

Autor: Ivana Rašková

 

Brescia

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, brescialeonessa,  Brescia

 

Čtěte také:

Itálie - sněhové zpravodajství

Pět největších jezer v Itálii

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.