Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Lombardie - region vína, dobrého jídla a krásné přírody

Lombardie je region v severozápadní  Itálii a své návštěvníky láká nejen na možnost sportovního vyžití, ale také na krásnou přírodu,  víno a dobré jídlo.

Na jeho prozkoumání budete možná potřebovat více než jen jednu návštěvu. V každém případě však platí, že pokud Lombardii nenavštívíte, o hodně se připravíte.

 

 

 

Údaje, které umocní vaši touhu Lombardii navštívit

Už základní údaje o tomto koutu Itálie ve vás vyvolají touhu ji navštívit. Lombardie se skládá ze 12 provincií a je tvořená severní částí, kde se rozprostírají alpské vrcholy a jižní částí, ve které se nachází Pádská nížina.

Tyto informace dávají tušit, že v Lombardii nebude o zábavu nouze. Nadšení budou především příznivci nejrůznější turistiky a lyžaři - alpský terén je pro ně výzvou. Uneseni budou i méně sportovně založení turisté, kteří návštěvu využijí k relaxačním procházkám krásnou přírodou.

O tom, že je Lombardie k procházkám jako stvořená svědčí přírodní parky a lesy. Pozor, kdo se chce válet u pláže, tomu jinak krásná a bohatá Lombardie nemá co nabídnout, maximálně by se spokojil s jezery, které s dalšími přírodními krásami vytvářejí ráz regionu.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Lombardie má spoustu míst, která stojí za vidění

Hlavním městem regionu je Miláno. Už tam je spoustu míst a zakoutí k vidění. Tak například hrad Sforzesco, který stojí v severozápadní části města. Uvnitř najdete hned několik muzeí i výstav a rozsáhlý park ve stylu anglické zahrady.

Nedaleko Milána leží město Bergamo, další perla Lombardie, ve které najdete půvabné stavby, náměstí, uličky, obchůdky. Dobrým příkladem je pevnost La Rocca, ze které budete mít možnost shlédnout město z ptačí perspektivy.

Pokud budete mít procházek po městě dost, můžete vyrazit za největším evropským ledovcem Ghicciaio dei Forni do Národního parku Stelvio, který leží na severu Lombardie. U proslulého italského jezera Lago di Como si zase na své přijdou nejen rybáři - jezero je plné ryb, ale i milovníci krásné přírody.

 

Lombardie

Comské jezero


Komské jezero se nachází na území provincií Como a Lecco a je třetí největší v Itálii. Na jeho březích se rozprostírá mnoho lázní a zahrad, které můžete využít pro svou relaxaci. Minout byste neměli ani sportovně založené městečko Aprica nebo automobilovými závody a autodromem proslulé město Monza.

 

 

V Lombardii si na své přijdou gurmáni a jedlíci

V Lombardii vás hlad a žízeň jen tak nepřepadne, region je pověstný svým dobrým jídlem a pitím. A pokud přece ano, žalostné kručení žaludku můžete utišit nějakou místní specialitou. Dát si můžete telecí Ossobuco (obalovaný telecí řízek), pokrm s názvem Mostarda di frutta (jde o konzervované ovoce s hořčičnými semínky ve vinném nálevu) nebo pro Lombardii typické maso Bollito.

Velice chutné jsou i dýňové taštičky zvané tortelli di zucca alla Mantovana a díky četným jezerům jsou hlavní položkou lombardského jídelníčku i ryby.  Lombardie je také kolébkou sýrů - rodí se zde pověstný sýr Gorgonzola, ale i jiné sýry, které je dobré zapít místním vínem.

 

Jezero Lago di Garda


Tradice je v Lombardii tradiční

Lombardie patří k regionům, které mají smysl pro tradici, a proto zde tradičně narazíte na nejrůznější oslavy svátků a jiných příležitostí. Zúčastnit se můžete tradičně konaných karnevalů v únoru a v březnu, které se v mnoha ohledech podobají benátským karnevalům.

Typické jsou zde i oslavy církevních svátků - Vánoc a Velikonoc. Svůj čas si můžete zpříjemnit i posezením v jednom z mnoha vinných sklípků, kde Lombardii přijdete na chuť. Místní víno vám zachutná natolik, že si jej přidáte k důvodům, proč si návštěvu tohoto italského regionu zopakovat.

A co vy? Chcete letos strávit dovolenou jinak než u moře?

Autor: Andrea N.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky do Lombardie od 1004 Kč

Lombardie z Budapešti za 815 Kč

Letenky do Lombardie z Norimberka za 530 Kč

Přehled last minute zájezdů do Lombardie

Letiště v Lombardii

Města v Lombardii

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 30.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.