Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Město Vrsar s naturistickými kempy

Slavné městečko umění, oblíbené místo známého milovníka Casanovy a směs historických domečků nasázených vedle sebe – to je malé přímořské město Vrsar ležící nedaleko Poreče na západním pobřeží poloostrova Istrie.

Ve Vrsaru žijí necelé dva tisíce obyvatel. Ačkoli je městečko malé, zaměřené především na zemědělství a rybářství, v turistickém světě získalo velký ohlas a navštěvuje ho hodně turistů. Může za to především příjemné klima, které patří k nejlepším z celé oblasti, mix historické atmosféry s rozmanitou přírodou, kterou jsou myšleny především rozlehlé jehličnaté lesy a malé neobydlené ostrůvky uprostřed moře ležící kolem pobřeží ostrova.

 

 

 

 

Zajímavá místa

Kromě písčitých pláží a neobydlených malých ostrovů, kterých je dohromady několik desítek, samotné město ve svém jádru ukrývá místa, která by návštěvníci neměli nechat bez po všimnutí. Jedno z takových míst je bývalá rezidence porečského biskupa – kaštel Vergolini, který leží na kopci nad mořem.

 

     Mapa - openstreetmap.org,  Marina a část města
 

 

Ve spletitých uličkách lze narazit také na nejmenší uličku z celého města, která na šířku měří pouhých pár desítek centimetrů. Ale i další úzké, klikaté uličky vedoucí do kopce a z kopce k moři stojí za shlédnutí, stejně tak jako navštívení místních restaurací vařící středomořské pokrmy, a obchůdky se suvenýry.

Pobřeží je členité, často se skalnými útesy a upravenými plážemi vhodnými ke slunění a snadnému přístupu do vody.  

 

Marina Vrsar leží na západním pobřeží Istrie, cca tři kilometry od Limského zálivu. Marina disponuje 160 metrů dlouhým vlnolamem, přirozenou ochranu před otevřeným mořem jí poskytuje malý ostrůvek Sveti Juraj (mapa).

 

Zdroj videa: YouTube CC, Paul Sippel, Vrsar

 

Kempy ve Vrsaru

Vrsar je vyhlášeným místem naturistických kempů, aneb nudistických kempů, avšak toto označení se dnes používá čím dál méně. Tato chorvatská oblast byla jedna z prvních v Evropě, která toto umožnila a ve Vrsaru a v okolí se dá nalézt několik kempů zaměřených pouze tímto směrem.

Koupání se a užívání si moře v harmonii s přírodou započal na Jadranu anglický král Edvard VIII. se svou přítelkyní W. Simpsonovou, kvůli níž později abdikoval a přenechal trůn svému mladšímu a ve společnosti koktáním rozpoznatelnému bratrovi Albertovi, který si své královské jméno zvolil jako Jiří V.

Původně se na Jadranu naturistům zpřístupňovaly jen některé pláže, ale brzo se začaly budovat celé kempy a ty jsou ve Vrsaru dodnes. Některé kempy jsou rozdělené na dvě části, jak pro naturisty, tak také pro ostatní turisty.

 

  Tip na hotel: Pansion Manuela Cena na noc pro dva - 1 940 Kč
  Tip na hotel: Apartmani Jurić Cena na noc pro dva - 2 100 Kč
  Tip na hotel: Hotel Vista Cena na noc pro dva - 2 410 Kč

 

Koversada u Vrsaru je jeden z největších a nejlépe vybavených naturistických kempů v celé Evropě. Kapacita tohoto komplexu je pět tisíc osob a rozkládá se na stejnojmenném ostrově Koversada, který je spojen mostem s pevninou. Vzhledem k tomu, že kemp leží na odděleném ostrově, na němž sídlí naturisté, jejichž filosofie je sžití s přírodou, příroda je na ostrově nedotčená rukou člověka. Borovcové lesy se rozkládají téměř po celém ostrově, pláže jsou buď písečné nebo oblázkové.

 

 

Tourist Settlement Koversada Villas

Cena na noc pro dva - 2 020 Kč
 

Apartments Koversada  

Cena na noc pro tři - 3 040 Kč

 

 

Autor: Karolína S.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, hladomorna1, Vrsar

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.