Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Monako - návštěva v pohádce

MonakoOcitnete-li se někde poblíž Nice, byl by hřích se nepodívat do Monaka. Z Nice se sem dostanete pohodlně autobusem asi za 0,5 EUR. Jízdu autobusem si určitě vychutnáte, protože vede silnicí lemující moře, s výhledem do krajiny. Obdivovat se můžete nádherným letním vilkám, které se táhnou až skoro do Monaka.

 

V Monaku můžete vystoupit buď hned u přístavu, ale pokud jste zde poprvé, tak zcela jistě zajedete až k světoznámému kasinu Monte Carlo.

 

Monaco Monaco
   

Už zvenku je to nádhera. Kasino vypadá přesně tak, jak ho znáte z filmů. Všude kolem parkují luxusní vozy a prakticky hned vedle kasina naleznete exkluzivní Hotel de Paris. Najednou máte pocit, jako byste se ocitli ve zcela jiném světě. Před hotel stojí portýr v livreji z dávných let, který vypadá, jako by ho vystřihli z nějakého filmu, ale ona je to realita.

 

Monako Monako
Monako Monako

 

Pokud toužíte vědět, jak to doopravdy vypadá v proslulém kasinu Monte Carlo, nemusíte mít v kapse miliony. Otevřeno bylo v roce 1865. Přístupné je i pro turisty, kteří se mohou projít nádhernými hracími sály, prohlédnout si proslulou ruletu, nebo si dát něco v místní restauraci. Na tomto kasinu je zvláštní to, že za pár EUR zde může vyzkoušet své štěstí kdokoliv, s jedinou výjimkou.

Obyvatelé Monaka zde hrát nesmí. Ovšem na druhou stranu, pracovat v kasinu mohou pouze a výhradně obyvatelé Monaka.

 

 

Ke kasinu patří i zahrada s výhledem na moře i na celé město, vlastně na celý stát. Monako je druhý nejmenší stát na světě, a projít ho můžete prakticky za den.

Za kasinem se nachází Japonské zahrady, založené Grace Kelly a pokud jimi projdete, můžete dojít až k městské pláží Larvotto.

 

Tipy na hotely

Apartments Monaco

Cena na noc pro dva - 4 100 Kč

Miramar

Cena na noc pro dva - 5 120 Kč

 

Nicméně, pokud chcete poznat zajímavá místa Monaka, pak se od kasina vydejte cestou podél moře až do přístavu. Cestou se můžete kochat výhledem na působivou architekturu města. Všechny budovy jsou buď bílé, nebo ve světlých pastelových odstínech a moderní stavby absolutně neruší, ba naopak krásně zapadnou do celkové koncepce města.

 

Monako Monako
Monako Monako

 

Až se pokocháte pohledem na luxusní jachty a majestátní lodě, popřípadě se občerstvíte v některé z okolních hospůdek, můžete vyrazit dál. Z přístavu pak doporučuji zamířit k Oceánografickému muzeu, které založil kníže Albert I. Již v roce 1910. Naleznete zde nejen řadu obřích akvárií, ale také žraločí laguna, pohladit si zde můžete malého žraločka a najdete tu také kabinet kuriozit a sbírku historických exponátů. Ředitelem muzea byl v letech 1957-1988 dokonce i přírodovědec a oceánolog Jacques-Yves Cousteau.

 

Monako Monako
Monako Monako
Monako Monako

 

Oceánografické muzeum obklopují půvabné zahrady Jardins Saint Martin, které byly vybudovány již v roce 1830. Obdivovat zde můžete spousty exotických tropických rostlin a naleznete zde i různé sochy, mimo jiné i bronzovou sochu Alberta I. Nachází se tu také různé lavičky a odpočívadla, kde si můžete posedět a pozorovat moře, na něž jsou tu nádherné výhledy.

 

Monako Monako
   

Ze zahrad můžete vyjít přímo ke katedrále Saint Nicholas z 19. století.  Někdy bývá také nazývána Katedrálou Notre-Dame-immaculééé nebo katedrálou Monako. Míří sem kroky mnoha turistů, zejména proto, že zde jsou pohřbeny významné osobnosti z rodu Grimaldiů, včetně kněžny Grace a jejího manžela Rainiera III. Mimochodem, tato katedrála byla také místem jejich velkolepé svatby. Katedrála je úchvatná svou jednoduchostí a na místo zdobnost a spousty zlacení a přepychu zaujme především svou architekturou.

 

Monako Monako

 

Od katedrály je to pak již jen kousek ke Knížecímu paláci, který je vybudován na skalním výběžku a je sídlem rodu Grimaldiů. Tvoří ho komplex různých budov. Návštěvníci, podobně jako u Bukinghamského paláce, rádi pozorují palácové stráže a hlavně jejich výměny, která se odehrává každý den přesně v 11:55. Na místním náměstí před palácem najdete také sochu zakladatele rodu Grimaldi, Francoise Grimaldi, v přestrojení za mnicha. Tato socha se vztahuje k příběhu, podle nějž se zmocnil Francois Grimaldi města úskokem, právě v přestrojení za františkánského mnicha v roce 1297.

 

Monako Monako
Monako Monako

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Autor: P.U.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Rich List TV, Monako

 

Čtěte také:

Cca 2 km² bohatství a slávy. Kde? Jedině v Monaku

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.