Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ligurské moře - perfektní místo pro vaši dovolenou

MořeUž plánujete letošní dovolenou? Co ji strávit ve vlnách Ligurského moře? Ligurské moře a zejména pobřeží, které omývá je perfektním místem pro rodinnou dovolenou. Užijete si tam spoustu sluníčka a nasajete romantickou atmosféru obchodně významných přístavů.

   
   

Kde se nachází Ligurské moře?

Pokud se chcete koupat ve slané vodě Ligurského moře, musíte zamířit do severozápadní Itálie. Právě tam jeho pobřeží lemují vyhlášené pláže a pro obchod významné přístavy.

Zmínit musíme nejen malebnou Ligurskou Riviéru, nýbrž také přístav Janov. Voda v tomto moři je příjemně teplá, stejně jako klimatické podmínky této oblasti. Klasickou opalovačku na pláži si můžete zpříjemnit i četnými výlety do okolí.

Moře se rozlévá na ploše 120.000 km² a jeho největší naměřená hloubka je 2 850 m.

Ligurské moře obklopuje Janovský záliv, ostrov Korsika a Elba a francouzské Azurové pobřeží.

 

Moře

                 Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Ligurská riviéra vás okouzlí lákavou vůní květin, Janov zase svým ruchem

Víte, co potěší ženu více než kytice květin? Výlet do oblasti s názvem Ligurská riviéra, kde ji okouzlí nejen teplé moře, nýbrž i velmi specifická vůně květin.

Ligurská riviéra  je dlouhá asi 315 kilometrů a proslula pěstováním květin pro výrobu vonných esencí. Od jara do podzimu vás tady bude okouzlovat velmi silná, ale příjemná vůně, které se nebude moci nabažit a která vám v nosíku zůstane už navždy jako příjemná připomínka na ligurskou oblast.

 

 

Za návštěvu určitě stojí i přístav Janov, který patří k nejdůležitějším italským přístavům a je zároveň i hlavním městem oblasti Ligurie. Najdete zde úchvatné kostely a chrámy, velkolepé stavby, romantická náměstí a ulice, četné galerie a další pro dovolenou půvabná místa.

A kdyby vás Itálie svými půvaby už nudila,můžete zaskočit k nedalekým hranicím do Francie a navštívit Monte Carlo.

Ligurské moře i oblast, která ho obklopuje zkrátka stojí za to navštívit, nemyslíte?

Autor: Andrea Nováková

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.