Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Museum van Gogha v Amsterdamu

Foto, en.wikipedia.orgModerní budova s nápisem Van Gogh Museum v sobě skrývá jedinečnou sbírku děl Vincenta van Gogha, význačného malíře 19. století a zřejmě nejproslulejšího nizozemského umělce vůbec. Za svých mladých let pracoval v galerii, poté jako učitelský asistent, kratčí čas studoval teologii a poté se stal laickým farářem.

Teprve roku 1878, dvanáct let před svou smrtí, začal tvořit první skici a zhruba o dva roky později se na radu svého mladšího bratra Thea začal malování věnovat vážněji. V letech 1885-1886 studoval na umělecké akademii v Antverpách a posléze se díky svému unikátnímu stylu stal jedním ze zakladatelů vznikajícího expresionismu.

 

 

 

Trpěl silnými depresemi a dobrovolně se léčil, avšak nakonec roku 1890 Spáchal sebevraždu. Za svého život; se nedočkal uznání, ale po jeho smrtí sláva jeho díla rychle rostla a dnes patří jeho umělecké díla k nejdražším na světě.

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor fotky: volné dílo

 

Přehled ubytování v Amsterdamu na booking.com

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Easyjet: Amsterdam z Prahy za 1 648 Kč

10 míst, která musíte navštívit v Amsterdamu

Doba letu do Amsterdamu

Městská doprava

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 07.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.