Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Francie     

Na skok v Paříži: místa, která nesmíte vynechat

Foto, en.wikipedia.orgAť už se chystáte oslavit Silvestra, den zamilovaných, Velikonoce nebo si udělat příjemný prodloužený víkend, Paříž bude vždy volbou, které nebudete litovat. Město zamilovaných vás nezklame v žádném počasí a potěší všechny, kteří chtějí odhalit kouzlo francouzské metropole.

 

Kde se vzala tu se vzala Paříž

Paříž založili Keltové a vznikla tu osada Lutécie. Později ji podle legendy zachránila před hunskými pustošivými nájezdy křesťanská dívka Jenovéfa, která je dodnes patronkou města. Dnešní metropole má přes 2 miliony obyvatel a s různými aglomeracemi čítá region cca 10,197 mil. obyvatel.

 

 

Jak se tam dostanu? Doprava v Paříži

Nejsnadnější dopravou, kterou můžete zvolit uvnitř metropole je metro a autobusové linky (MHD je označována jako RATP). Metro patří mezi jedno z nejstarších na světě. Nejlevněji vás přijde tzv. carnet, 10 lístků stojí 14,5 eur.

 

Mapa pařížského metra zde

Foto, en.wikipedia.org

 

Trocadérobývalý výstavní palác láká turisty především díky úžasnému výhledu na Eiffelovku. Odsud uděláte nejlepší fotky, potkáte spoustu venkovních (a často ilegálních) obchodníků, kteří vám budou za velmi nízké ceny nabízet suvenýry. Metro zastávka Trocadéro (linka 6,9)

Eiffelova věž – postavena roku 1889, dílo Gustava Eiffela, ve své době byla často kritizovanou i obdivovanou stavbou. Guy de Maupassant ji tak nenáviděl, že raději trávil čas v restauraci v prvním patře, aby se na ten černý obludný tovární komín nemusel dívat. Eiffelovka má 3 patra. Lístek až nahoru stojí 17eur, rezervujte si ho předem, abyste nemuseli čekat dlouhou frontu. (Ceník vstupného)

Champs-Elysées – nejznámější ulice v Paříži, najdete tu nespočet obchodů. Je součástí historické osy, která spojuje Vítězný oblouk s Louvrem. Dámy jistě ocení např. obchodní dům Louis Vuitton či dům parfémů Guerlain. Pokud byste zatoužili po francouzských makronkách, nezapomeňte navštívit věhlasnou cukrárnu Maison Ladurée.

Louvre – jedno z největších muzeí na světě. Nachází se v palácovém komplexu Palais du Louvre a poznáte jej podle skleněné pyramidy, která slouží jako hlavní vstup do muzea. Abyste si prošli muzeum pořádně, potřebovali byste několik dní. Doporučujeme renesanční sbírky, objevíte tu i slavnou Monu Lisu zvanou Joconde. Poté si můžete odpočinout v Tuilerijských zahradách.

Katedrála Notre-Dame – gotická katedrála zasvěcená Panně Marii, kterou proslavil příběh o hrbatém zvoníkovi. Její stavba trvala 182 let a byla dokončena roku 1345. Největší zvon Emmanuel ohlašoval například konec fašistické nadvlády v srpnu 1944.

Latinská čtvrť – dostanete sem od Notre-Dame, leží na levém břehu Seiny. Je tvořena dvěma hlavními tepnami: Boulevard Saint-Michel a Boulevard Saint-Germain. Vkročte do čtvrti intelektuálů, nacházejí se tu rozličná knihkupectví, školy, antikvariáty, nakladatelství a nejstarší francouzská univerzita Sorbonna.

Bazilika Sacré-Coeur – připomíná románsko-byzantské stavby. Postavena byla však až na přelomu 19. a 20. století. Dojedete sem metrem (linky 2, 12) zastávky: Abbesses, Anvers, Lamarck Caulaincour. Vychutnejte si pohled na Paříž ze čtvrti umělců zvané Montmartre. Cestou se můžete zastavit v kavárně u Dvou mlýnů (Les Deux Moulins) známé z filmu Amélie z Montmartru či navštívit kabaret ve slavném Moulin Rouge.


Široká nabídka hotelů přes portál booking.com

Booking.com

 


*Autor úvodní fotky - By Myrabella (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

     
    Čtěte také:
   

Jak dlouho trvá let do Paříže?

   

Přehled letišť v Paříži a nejbližším okolí

   

Gare de Paris-Nord - největší vlakové nádraží v Paříži

   

Městská doprava v Paříži

     

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.