Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nákupy v Londýně: Regent Street

Londýn skýtá mnoho historicky důležitých míst, to je všeobecně známý fakt. Kromě architektury ale nabízí i jiné možnosti, a to například spoustu míst, kde utrácet. Jste-li tedy nadšenec do nákupů, rádi se potulujete po luxusních i běžnějších obchodech a kocháte se spoustou zajímavého zboží, je výlet do Regent Street to pravé pro vás!

 

 

 

Historický význam

Regent Street je sice, co se obsahu týče, spíše moderní ulicí, nicméně to neznamená, že se nejedná o historicky zajímavou část Londýna. Její počátky sahají až do roku 1811, kdy její výstavbu navrhl architekt John Nash. Původně sloužila jako část ceremoniální trasy od rezidence prince regenta v Charlton House až do Regent´s Parku.

 

 

Ve 20. století byly ale domy navržené Nashem přestavěny. Každá z nových budov byla navržena sice samostatně, ale dle přísných pravidel, aby tvořily dokonalý celek. Dnes jsou domy na Regent Street památkově chráněny.

 

Anglického průvodce touto ulicí čtěte zde www.regentstreetonline.com

 

Mapa - openstreetmap.org

Regent Street tvoří spojnici mezi náměstím Piccadilly Circus a ulicí Mortimer Street, a přitom protíná ulici Oxford street. Celkem měří 1,3 km.

 

  Hotely v blízkosti této ulice

 

The Langham London

Cena na noc pro dva - 12 320 Kč
 

Hallam Hotel

Cena na noc pro dva - 3 520 Kč
 

Villa Fitzrovial

Cena na noc pro dva - 3 450 Kč

 

Luxus i konfekce

V současnosti je Regent Street útočištěm mnoha kanceláří – ze známých firem zde sídlí například Twitter, ale především obchodů. Z módního odvětví tu nalezneme luxusní obchody jako je Burberry, Calvin Klein, nebo například Guess, ale také levnější Zaru, TopShop, nebo Mango.

 Nadšence do technologie jistě potěší velký obchod Apple, návštěvníky s dětmi bez pochyb nemine návštěva šestipatrového hračkářství Hamley´s. Nemusíte se bát, že nebudete mít kde zahnat hlad, ulice je samozřejmě plná i všemožných restaurací, kaváren a barů.

 

 

 

Sezónní akce

Nákupy zde můžete spojit i s naladěním se do předvánoční atmosféry. Regent Street totiž velmi dbá na výzdobu a kouzlem Vánoc vás zde doslova nakazí.

Kromě velké spousty světelných řetězů zde bývají i akce spojené s oslavou těchto svátků, nechybí například živá vystoupení. Nudit se tu ale nebudete ani v létě – již několik let za sebou se každou červencovou neděli Regent Street uzavírá pro vjezd automobilů, a probíhají zde oslavy léta.

Jako milovníku obchodů vám tedy tato ulice rozhodně nesmí uniknout, stejně jak například Fifth Avenue v New Yorku, nebo Champs-Élysées v Paříži.

Autor: Kateřina Šéflová

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Ferne Arfin, Regent Street 2016

 

 


 

Tipy, kam zajít v Londýně. Čtěte zde.

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 04.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.