Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Náměstí Piazza del Quirinale v Římě

Řím,it.wikipedia.orgNáměstí Piazza del Quirinale těží z výjimečné polohy. Můžete si ze zdejších vyhlídkových balkónů prohlédnout celé římské centrum. Tento rynk byl pojmenován po pahorku Kvirinál (Quirinale). Nejdůležitější místní zajímavostí je velká socha Blíženců, tedy dvojčat Kastora a Polluxe.

Sousoší znázorňuje masivní pětimetrovou napodobeninu starořeckých soch, která má představovat božské sourozence, syny Jupitera, kteří dle pověsti napomohli Římu k vítězství ve významné bitvě.

 

 

 

 

Obě sochy byly původně ozdobou vchodu do Konstantinových lázní a na příkaz papeže Sixta V. byly sem přemístěny počátkem 16. st., aby zkrásnily toto náměstí. Šlo vlastně o papežovo úsilí o pozvednutí a zkrášlení města prostřednictvím vyhlídkových náměstí a dlouhých rovných bulvárů.

 

Webkamery z Říma


Nejlevnější ubytování v Římě na booking.com

Hotel Regina Giovanna

Cena na noc pro dva - 2 186 Kč

Design&Art Pie

Cena na noc pro dva - 4 420 Kč

Řím,it.wikipedia.org

 

V současné době náměstí tvoří neobvyklou architektonickou směs s obeliskem, pocházejícím původně z Augustova mauzolea, před nímž leží široká a mělká kamenná káď, která dříve pravděpodobně stávala v areálu Forum Romanum.

 

Řím,it.wikipedia.org

 


*Autor úvodní fotky - Lalupa, creative commons

 

       
   

Čtěte také: 10 míst, které musíte navštívit v Římě

 
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.