Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Řím - informace pro cestovatele

Letiště Fiumicino Letiště Ciampino Ubytování v Římě Hromadná doprava
Ceny jídel, památek
Roma Pass    

cestování,řím, roma pass, letiště, ubytováníLetiště Fiumicino (FCO) v Římě bylo založeno jako první v  Itálii. Dnes toto letiště je šesté v Evropě, pokud jde o objem dopravy. Leží 26km jihozápadně od Říma a je propojeno s městem jak silnicí, tak železnicí. Tento aeroport má 3 terminály. A jeho součástí jsou různé kavárny, banky, obchody, restaurace apod.

Na terminálu A jsou vnitrostátní lety. Terminál B odbavuje lety vnitrostátní ale také mezinárodní. Terminál C odbavuje transatlantické lety.

Letiště v ŘíměJak se dostat z/na letiště?

První možností je autem. Jeďte po silnici A91, ta vás zavede až do Říma. Můžete využít služeb taxi, ale připravte si zhruba 40-50 EUR.

 

 

Zařídili jsme vám slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde. Také 10% na pobyty na Korfu (pod 20 €/apartman) či Krétě (pod 40 €/apartmán).

 

Další možností je vydat se do Říma z letiště vlakem. Z letiště jezdí každou půlhodinu vlak - Leonardo Express - do stanice Rome Termini station.  Vlaky jezdí mezi 05:51 do 22:51. Doba jízdy je přibližně 30min. Cena jízdenky je 11 €. Existuje také linka FM1, která vás doveze do stanice Rome Tiburtina za cenu 5.50 €. Poté lze pokračovat v cestě pomocí metra – cena za lístek na metro cca. 1 €.

Do centra ke stanici Rome Termini jezdí také autobusy. Autobusový dopravce Terravision prodává jednosměrné jízdenky za 9 € a zpáteční za 15 €. Cestu stihne za 70 minut. Další společností, která provozuje stejný spoj je Schiaffini. Cena lístku je 8 €.

Tím nejlevnějším způsobem dopravy z letiště je modrý autobus Cotral, který staví přímo před terminálem. Koupíte-li si jízdenku přímo na letišti, bude vás stát pouze 3.50 € na osobu (mají jich více, ale chtějte jízdenku za tuto cenu). Cena při zakoupení u řidiče je dvojnásobná, tedy 7.00 EUR. Tato autobusová linka jede poněkud déle než dříve zmiňované linky.

 

 

 

Letiště Řím Ciampino

Ciampino není napojeno přímým spojením na železniční síť, a tak je nutné se nejprve přepravit pendlujícím autobusem do blízkého města Ciampino na vlakové nádraží, kam jezdí autobus za cenu 1 €. Vlak FM4 z města Ciampino do Říma Termini stojí 1.30 €.
Podobně existuje kombinace autobusu a metra. Do stanice metra Anagnina na trase A jezdí z letiště pendlující autobus každých 40 minut. Lístek na autobus koupíte za 1.20 € a lístek na metro, který platí 75 minut se prodává za 1 €.

Do Říma lítá z Prahy např. Wizzair za pár set korun. Z Bratislavy navíc Ryanair. Akční letenky můžete sledovat zde.

 

Webkamery - přehled

 

 
            Mohlo by vás zajímat: 10 míst, které musíte vidět v Římě
 

 

Hromadná doprava v Římě

Jízdní řady metra najdete zde. Standardní jízdenka, platí pro jednu jízdu metrem nebo 75 minut autobusy, stojí 1 €. Denní jízdenka, platí neomezeně pro metro, autobus, vlak, ale neplatí pro jízdy na letiště Fiumicino nebo Tivoli. Cena této jízdenky je 4 €.

Mapku metra najdete tady.

Nejpouživanější autobusové linky:

 • 40 Express: Termini (Viale Einaudi) - Via Nazionale - Piazza Venezia - Largo Argentina - Chiesa Nuova - Piazza Pia (for Castel S. Angelo and St. Peter's)
 • 64: Termini (Viale Einaudi) - Via Nazionale - Piazza Venezia - Largo Argentina - Corso Vittorio Emanuele - Stazione S. Pietro (basically the same route as the 40 Express except it's smaller, more crowded, and makes many more stops)
 • H: Termini (Viale Einaudi) - Via Nazionale - Piazza Venezia - Largo Argentina - Ponte Garibaldi - Viale Trastevere - (then continues into the western suburbs, ending at Via Capasso)
 • 8 Tram: Connects the historic center with Trastevere. Largo Argentina - Ponte Garibaldi - Piazza G.G. Belli - Piazza Mastai - Piazza Ippolito Nievo - Stazione Trastevere - Monteverde - Casaletto
 • 492: Stazione Tiburtina - San Lorenzo - Termini - Piazza Barberini - Piazza Venezia - Corso Rinascimento - Piazza Cavour - Piazza Risorgimento (for the Vatican Museums)
 • 23: Piazzale Clodio - Piazza Risorgimento - Ponte Vittorio Emanuele II - Lungotevere - Ponte Garibaldi - Lungotevere - Via Marmorata - Piazzale Ostiense - Basilica di S. Paolo
 • 170: Termini - Via Nazionale - Piazza Venezia - Via del Teatro di Marcello - Bocca della Verità - (then south to Testaccio and EUR, ending at Piazzale dell'Agricoltura)
 • 714: Termini - Piazza S. Maria Maggiore - Piazza S. Giovanni in Laterano - Viale delle Terme di Caracalla - (then south to EUR, ending at Piazzale P.L. Nervi)
 • 660: Largo Colli Albani - Via Appia Nuova - Via Appia Antica (near the Tomb of Cecilia Metella).
 • 910: Termini - Piazza della Repubblica - Via Piemonte - Via Pinciana (Villa Borghese) - Piazza Euclide - Palazzetto dello Sport - Piazza Mancini
 • 590: Handicapped facilities. Same route as Metro Line A, but it runs every 90 minutes (schedule posted at the bus stop).

 

Roma Pass

Roma Pass stojí 23 eur a platí 3 dny. Dostanete k němu pěknou mapku města a brožuru s informacemi, kam platí slevy. V ceně je zahrnutá třídenní jízdenka, první dva vstupy do libovolných pamětihodností zdarma a sleva až 50 % na další památky. Roma Pass se ale moc nevyplatí pro občany EU do 18 a nad 60 let, kteří mají téměř všude vstup zdarma.

 

Ubytování v Římě

Možností ubytování v Římě je spousta. Zajímavou nabídku můžete najít tady (od 20 €), i tady (od 30 €) nebo v tomto kempu. Stany jsou pro 3 lidi, jsou zamykatelné a nad každou postelí je lampička. Počítejte s tím, že neobsadíte-li celý stan, mohou k vám ubytovat ještě někoho jiného.Cena za osobu je 11,5 €. A ještě jeden kemp najdete na tomto místě.

  Výběr hotelů z booking.com  
 

Camping Village Roma

Cena na noc pro dva - 745 Kč
 

Marvi Hotel

Cena na noc pro dva - 1 920 Kč
 

Casa Santa Maria Alle Fornaci

Cena na noc pro dva - 2 650 Kč

 

Ceny
Chleba 1kg 2 - 4 € Mouka 1 kg  0,4 - 1 € Mléko 1l  0,6 - 1,3 €  
Rýže 1 kg  1 - 2 € Máslo 0,25 kg 1 - 2 € Jogurt     0,25 - 1 €  
Kuře 1 kg  3 - 4 € Hovězí 1 kg   4 - 9 € Rajčata 1 kg 1 - 2 €  
       

Pizza se dá koupit i v centru za krásných 7-10 €, těstoviny si dáte za 10-15 €.

 

Fotogalerie

 

     
  Čtěte také:  
 

Veřejná doprava (MHD) v Římě

 
 

Jak dlouho trvá let do Říma?

 
     

 

Cestopisy z Věčného města:

Vše co byste měli vědět o Římu

Vidět Řím a chtít se tam vrátit

Řím a Vatikán - informace


 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.