Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Řím - informace pro cestovatele

Letiště Fiumicino Letiště Ciampino Ubytování v Římě Hromadná doprava
Ceny jídel, památek
Roma Pass    

cestování,řím, roma pass, letiště, ubytováníLetiště Fiumicino (FCO) v Římě bylo založeno jako první v  Itálii. Dnes toto letiště je šesté v Evropě, pokud jde o objem dopravy. Leží 26km jihozápadně od Říma a je propojeno s městem jak silnicí, tak železnicí. Tento aeroport má 3 terminály. A jeho součástí jsou různé kavárny, banky, obchody, restaurace apod.

Na terminálu A jsou vnitrostátní lety. Terminál B odbavuje lety vnitrostátní ale také mezinárodní. Terminál C odbavuje transatlantické lety.

Letiště v ŘíměJak se dostat z/na letiště?

První možností je autem. Jeďte po silnici A91, ta vás zavede až do Říma. Můžete využít služeb taxi, ale připravte si zhruba 40-50 EUR.

 

 

Zařídili jsme vám slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde. Také 10% na pobyty na Korfu (pod 20 €/apartman) či Krétě (pod 40 €/apartmán).

 

Další možností je vydat se do Říma z letiště vlakem. Z letiště jezdí každou půlhodinu vlak - Leonardo Express - do stanice Rome Termini station.  Vlaky jezdí mezi 05:51 do 22:51. Doba jízdy je přibližně 30min. Cena jízdenky je 11 €. Existuje také linka FM1, která vás doveze do stanice Rome Tiburtina za cenu 5.50 €. Poté lze pokračovat v cestě pomocí metra – cena za lístek na metro cca. 1 €.

Do centra ke stanici Rome Termini jezdí také autobusy. Autobusový dopravce Terravision prodává jednosměrné jízdenky za 9 € a zpáteční za 15 €. Cestu stihne za 70 minut. Další společností, která provozuje stejný spoj je Schiaffini. Cena lístku je 8 €.

Tím nejlevnějším způsobem dopravy z letiště je modrý autobus Cotral, který staví přímo před terminálem. Koupíte-li si jízdenku přímo na letišti, bude vás stát pouze 3.50 € na osobu (mají jich více, ale chtějte jízdenku za tuto cenu). Cena při zakoupení u řidiče je dvojnásobná, tedy 7.00 EUR. Tato autobusová linka jede poněkud déle než dříve zmiňované linky.

 

 

 

Letiště Řím Ciampino

Ciampino není napojeno přímým spojením na železniční síť, a tak je nutné se nejprve přepravit pendlujícím autobusem do blízkého města Ciampino na vlakové nádraží, kam jezdí autobus za cenu 1 €. Vlak FM4 z města Ciampino do Říma Termini stojí 1.30 €.
Podobně existuje kombinace autobusu a metra. Do stanice metra Anagnina na trase A jezdí z letiště pendlující autobus každých 40 minut. Lístek na autobus koupíte za 1.20 € a lístek na metro, který platí 75 minut se prodává za 1 €.

Do Říma lítá z Prahy např. Wizzair za pár set korun. Z Bratislavy navíc Ryanair. Akční letenky můžete sledovat zde.

 

Webkamery - přehled

 

 
            Mohlo by vás zajímat: 10 míst, které musíte vidět v Římě
 

 

Hromadná doprava v Římě

Jízdní řady metra najdete zde. Standardní jízdenka, platí pro jednu jízdu metrem nebo 75 minut autobusy, stojí 1 €. Denní jízdenka, platí neomezeně pro metro, autobus, vlak, ale neplatí pro jízdy na letiště Fiumicino nebo Tivoli. Cena této jízdenky je 4 €.

Mapku metra najdete tady.

Nejpouživanější autobusové linky:

 • 40 Express: Termini (Viale Einaudi) - Via Nazionale - Piazza Venezia - Largo Argentina - Chiesa Nuova - Piazza Pia (for Castel S. Angelo and St. Peter's)
 • 64: Termini (Viale Einaudi) - Via Nazionale - Piazza Venezia - Largo Argentina - Corso Vittorio Emanuele - Stazione S. Pietro (basically the same route as the 40 Express except it's smaller, more crowded, and makes many more stops)
 • H: Termini (Viale Einaudi) - Via Nazionale - Piazza Venezia - Largo Argentina - Ponte Garibaldi - Viale Trastevere - (then continues into the western suburbs, ending at Via Capasso)
 • 8 Tram: Connects the historic center with Trastevere. Largo Argentina - Ponte Garibaldi - Piazza G.G. Belli - Piazza Mastai - Piazza Ippolito Nievo - Stazione Trastevere - Monteverde - Casaletto
 • 492: Stazione Tiburtina - San Lorenzo - Termini - Piazza Barberini - Piazza Venezia - Corso Rinascimento - Piazza Cavour - Piazza Risorgimento (for the Vatican Museums)
 • 23: Piazzale Clodio - Piazza Risorgimento - Ponte Vittorio Emanuele II - Lungotevere - Ponte Garibaldi - Lungotevere - Via Marmorata - Piazzale Ostiense - Basilica di S. Paolo
 • 170: Termini - Via Nazionale - Piazza Venezia - Via del Teatro di Marcello - Bocca della Verità - (then south to Testaccio and EUR, ending at Piazzale dell'Agricoltura)
 • 714: Termini - Piazza S. Maria Maggiore - Piazza S. Giovanni in Laterano - Viale delle Terme di Caracalla - (then south to EUR, ending at Piazzale P.L. Nervi)
 • 660: Largo Colli Albani - Via Appia Nuova - Via Appia Antica (near the Tomb of Cecilia Metella).
 • 910: Termini - Piazza della Repubblica - Via Piemonte - Via Pinciana (Villa Borghese) - Piazza Euclide - Palazzetto dello Sport - Piazza Mancini
 • 590: Handicapped facilities. Same route as Metro Line A, but it runs every 90 minutes (schedule posted at the bus stop).

 

Roma Pass

Roma Pass stojí 23 eur a platí 3 dny. Dostanete k němu pěknou mapku města a brožuru s informacemi, kam platí slevy. V ceně je zahrnutá třídenní jízdenka, první dva vstupy do libovolných pamětihodností zdarma a sleva až 50 % na další památky. Roma Pass se ale moc nevyplatí pro občany EU do 18 a nad 60 let, kteří mají téměř všude vstup zdarma.

 

Ubytování v Římě

Možností ubytování v Římě je spousta. Zajímavou nabídku můžete najít tady (od 20 €), i tady (od 30 €) nebo v tomto kempu. Stany jsou pro 3 lidi, jsou zamykatelné a nad každou postelí je lampička. Počítejte s tím, že neobsadíte-li celý stan, mohou k vám ubytovat ještě někoho jiného.Cena za osobu je 11,5 €. A ještě jeden kemp najdete na tomto místě.

  Výběr hotelů z booking.com  
 

Camping Village Roma

Cena na noc pro dva - 745 Kč
 

Marvi Hotel

Cena na noc pro dva - 1 920 Kč
 

Casa Santa Maria Alle Fornaci

Cena na noc pro dva - 2 650 Kč

 

Ceny
Chleba 1kg 2 - 4 € Mouka 1 kg  0,4 - 1 € Mléko 1l  0,6 - 1,3 €  
Rýže 1 kg  1 - 2 € Máslo 0,25 kg 1 - 2 € Jogurt     0,25 - 1 €  
Kuře 1 kg  3 - 4 € Hovězí 1 kg   4 - 9 € Rajčata 1 kg 1 - 2 €  
       

Pizza se dá koupit i v centru za krásných 7-10 €, těstoviny si dáte za 10-15 €.

 

Fotogalerie

 

 

 

Cestopisy z Věčného města:

Vše co byste měli vědět o Římu

Vidět Řím a chtít se tam vrátit

Řím a Vatikán

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.10.2009


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!