Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Nejdražší město pro život Hong Kong. Jaká je jeho měna?

Hong Kong se nám do povědomí zapsal jako moderní, dynamické město plné energie. Také nemohlo uniknout naší pozornosti, že v nejrůznějších statistikách vychází jako nejdražší místo pro život a pro bydlení. Dovolená v Hong Kongu je však fantastickým zážitkem. Čím se platí v Hong Kongu?

 

 

Hong Kong a jeho měna

Jestli si kladete otázku, čím se platí v Hong Kongu, brzy naleznete odpověď. Oficiální měnou je hongkongský dolar a ten je pevně vázaný na americký dolar. Hongkongský dolar má zkratku HKD. Bankovky v oběhu jsou nominální hodnoty 500, 100, 50, 20 a 10. Hongkongský dolar má i mince v nominální hodnotě 1, 2 a 5 dolarů. Podobně jako americký dolar, se hongkongský rozděluje na 100 centů. Drobnější mince mají hodnotu 50, 20 a 10 centů.

 

 

Jak platit v Hong Kongu

Nejjednodušší je směnit si na letišti nebo v některé ze směnáren eura či dolary. Směnárny bývají otevřeny jen ve všední dny s omezenou otevírací dobou. Pokud dorazíte v noci, hongkongský dolar si raději vyzvedněte z bankomatu. Platby našimi platebními kartami typu Visa či MasterCard nejsou možné všude.

 

 

     
                 Aktuální kurz hongongského dolaru vůči koruně  
     

 

 

 

 

 

 

 

 

Čtěte také:

Hongkong – perla Orientu

Letiště Hong Kong (HKG)

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.