Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hongkong – perla Orientu

en.wikipedia.orgBývalá rybářská kolonie a obchodní přístav, dnes plný mrakodrapů, si rozhodně zaslouží vaší pozornost. Nenechte se zmást prvním dojmem, Hongkong nejsou pouze mrakodrapy a rušné ulice, najdete zde i místa, kde si můžete užít ticho, klid a přírodu.

Místní zde udržují zahrady s vodopády, jezírka se zlatými rybkami a fontány, kde budete moci v klidu načerpat síly na další průzkum města.

 

 

 

Dědictví Anglie

Hongkong spadal po téměř celé 20. století pod Velkou Británii, roku 1997 však královna toto území odevzdala do rukou Číny. Podmínkou bylo po dalších 50 let v Hongkongu udržet současný kapitalistický systém a životní styl. I kvůli tomu město neustále bohatne a je jedním z nejdůležitějších středisek ochodu a bankovnictví.

Celé město je velmi disciplinované, přátelské a slušné. Obyvatelé Hongkongu, Hongkies, jsou pověstní svou přátelskou a vlídnou povahou. Vždy vám ochotně poradí a pomohou. Disciplinovanost místa je asi nejvíce patrná na příkladu městské hromadné dopravy. Vše jezdí na vteřinu přesně. Po městě se můžete pohybovat metrem (nejdražší varianta), dvoupatrovým autobusem, loděmi nebo i dvoupatrovými tramvajemi.

 

en.wikipedia.org

        Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Hong Kong, čtěte zde.

Trasa letu - Hong Kong

  Trasa letu z Prahy do Hong Kongu, tarif společnosti Eastern China Airlines s přestupem v Shangaji, přehled letů na Kiwi.com

 

 

Jízdenka na vlak z Kowloonu na letiště za 105  hongkongských  dolarů, cca 300 Kč, jízdenka na autobus stojí cca 3x míň

 

Vybere si každý

Přes den se můžete vrhnout na nákupy dle vkusu buď na místních tržištích, anebo v luxusních obchodech. Můžete se zajít podívat do obrovských přístavů, kde kotví lodě z celého světa, nebo naopak na malé písčité pláže, kde vám místní rybáři rádi připraví nějakou pochoutku z čerstvého úlovku. Je zde příležitost si zajít do Disneylandu nebo obdivovat vzácná zvířata v oceánském parku.

Pokud vás ruch velkoměsta omrzí, vyrazte například na vrchol Viktoria Peak. Sveze vás tam během pár minut lanovka. Jestli sem zavítáte v noci, budete moci nerušeně obdivovat laserovou show, kterou město každou noc ožívá. Vynechat nesmíte ani ostrov Lantau, kam vás sveze jedna z nejdelších lanovek na světě. Zde si budete moci prohlédnou chrám Po Lin i největšího sedícího Buddhu na světě, jehož bronzovou zář uvidíte již z velké dálky.

Toto moderní město má cestovatelům mnoho co nabídnout, a to i po stránce gastronomické. Nudit se tu nebudou děti ani dospělí, dobrodruzi ani ti, kteří se raději drží města. Splyňte s poklidným duchem buddhistického města a poznáte, že i v moderním velkoměstě lze žít v míru a pokoji.

 

  Výběr ubytování z booking.com  
 

Regal Airport Hotel

 
 

JJ Hotel

 


Mohlo by vás zajímat:

Letiště Hong Kong (HKG)

Letenky do Honkongu za 9 590 Kč

Jak dlouho trvá let do města Hong Kong

Měna a placení

 


 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.