Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Letiště Hong Kong (HKG)

en.wikipedia.orgOficiální název zní Hong Kong International Airport a jedná se o hlavní letiště v Hong Kongu. Leží na ostrově Chek Lap Kok. Dnes je tak v podstatě vstupní branou pro všechny, kteří přilétají do Číny. Loni přepravilo téměř 68 mil. cestujících. Mimo to se využívá i pro dopravu nákladní.

 

 

 

Web: www.hongkongairport.com


Pro komerční lety se otevřelo až v roce 1998, tehdy částečně převzalo část dopravy z letiště Kai Tak, které svému účelu sloužilo již od roku 1925. První plány pocházejí sice již z roku 1974, nicméně celý projekt se zdržel z finančních důvodů.

 

 

Nákladný projekt se nakonec dočkal realizace, a dokonce získal titul toho vůbec nejdražšího. Letiště navíc drží ještě jeden rekord v podobě celosvětově největšího terminálu.

 

en.wikipedia.org

    Diego Delso [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

 

Pohled na Hong Kong International Airport z jedné z nejzajímavějších atrakcí města, lanovky Ngong Ping 360 

 

Tento aeroport jako takový patří k těm největším na světě. Působí tady devadesát leteckých společností, svou základnu tu mají například Hongkong Airlines, Virgin Atlantic nebo Cathay Pacific. A je důležité i z ekonomického hlediska, neboť zaměstnává desetitisíce lidí.

 

 Aktuální odlety a přílety


Hong Kong - mapa , trasa letu

   Možná trasa letu z Prahy, výběr letenek na Kiwi.com

 

HKG

   Poloha letiště, zdroj mapy: openstreetmap.org, Google mapa

 

  Adresa: 1 Sky Plaza Rd, Chek Lap Kok, Hongkong


 


 

  Hotely v blízkosti letiště  
 

Hong Kong SkyCity Marriott Hotel

 
 

Regal Airport Hotel

 
 

YHA Ngong Ping SG Davis Youth Hostel

 

 

 

Hong Kong – město

Hong Kong je městem a rovněž stejnojmenným regionem ležícím na pobřeží Jihočínského moře. Žije zde téměř 7 mil. obyvatel a vyznačuje se vysokou hustotou zalidnění. Jedná se o významné bankovní, obchodní i ekonomické centrum, ještě v 18. století tu přitom stála rybářská vesnice.

První stopy osídlení známe již v období neolitu. Prvními Evropany na této půdě pak byli až v 16. století Portugalci. O století později se pak Hong Kong ocitl pod britskou nadvládou. V moderní kosmopolitní metropoli se proměnil po druhé světové válce. Charakteristické panorama dotváří především množství mrakodrapů.

 

Hong Kong

 

Stal se rovněž významným centrem cestovního ruchu. Návštěvníkům může nabídnout ovšem nejen rušnou atmosféru, ale i působivou přírodu, častým cílem turistů se stala hlavně Victoria Peak, z níž se otevírá nádherný pohled na celé město. Panuje zde vlhké subtropické klima, na podzim se zvyšuje riziko výskytu tajfunů.

 

  Ubytování v aerálu aeroportu: Regal Airport Hotel

Hongkong

Hongkong

   
Mohlo by vás zajímat: 300 největších letišť světa, čtěte zde  
   

 

 

 

Čtěte také:

Největší letiště v Číně

Režim vstupu do Číny na webu mzv.cz

Tipy a rady na cestu do Číny aneb jak se v ní neztratit

Jak vypadá letenka?

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.