Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Jordánsko a jeho lákadla

Ilustrační fotoJordánsko je zatím méně turisticky rozšířená oblast Blízkého východu, avšak Jordánské hášimovské království se může chlubit několika skvosty jako je např.  nezapomenutelné potápění v Rudém moři u města Aqaba, jeden z nových Sedmi divů světa – skalní město Petra, neuvěřitelnou měsíční krajinu nazývanou Wádí Rum a spoustu antických památek a poutních míst, zapomenout nemůžeme ani na obyvatele této země, kteří jsou nesmírně pohostinní a přátelští k turistům.

 

 

Aqaba

Je velice důležité přístavní město na břehu Aqabského zálivu nedaleko hranic s IzraelemSaúdskou Arábií. Má asi 65 000 obyvatel.  Aqaba proslula bohatým podmořským životem, každý potápěč by si zde přišel na své, troufnu si říct že tuto oblast můžeme zařadit do nejlepších potápěčských lokalit na světe. Avšak potápění není vše, město se pyšní také Arabskou pevností ze 16. století kterou můžete navštívit po celý rok.  Místní obyvatelé nazývají toto místo jako  velká vlajka nad malou pevností a to díky neuvěřitelné obrovské 130 metrové vlající vlajce nad Aqabou, kterou je možno spatřit ze všech okolních států. Tento symbol se stal neodmyslitelnou součástí Aqaby. Město se stalo významným bodem v muslimské pouti do Mekky.

 

Wizzair je partnerem této soutěže

Skalní město Petra

Ten kdož se vydá do Jordánska, musí navštívit skalní město, které se stalo na stovky let tajemstvím beduínů. Město Petra postavili Nabatejci před více než 2 000 lety. V období rozkvětu zde žilo 30 000 obyvatel. Nabatejci byli obchodníci, kteří ovládali obchodní stezky ve svaté zemi. Dominantou Petry je hluboká a klikatá soutěska nazývaná Siq vedoucí do jednoho z nejpozoruhodnějších a nejtajnějších zázraků, jaké kdy člověk vytvořil. Jejím velkolepým architektonickým zázrakem je pokladnice Al Khazneh vytesaná do skály. Je nádherně zachovaná, chráněná útesy, které se tyčí kolem.

 

 

Nezapomenutelný pohled na pěkně zdobenou, růžovou fasádu pokladnice Al Khazneh zůstane navždy ve vaší paměti. Pokladnice pochází z 1. století před Kristem a beduíni dodnes věří, že ji vykouzlil čaroděj a do vázy uprostřed vložil velký poklad. Pokud se zadíváte pozorně, uvidíte četné stopy po střelách, které způsobili právě beduíni, když se snažili vyprostit ukrytý poklad.

Scenérie byla využita v mnoha filmech, jako např. Indiana Jones a poslední křížová výprava či Mumie se vrací. Dne 7. 7. 2007 byla Petra vyhlášena jako nový div světa, od roku 1985 je zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO

Wádí Rum

To, co nás do tohohle zapomenutého pomezí Jordánska a Saudské Arábie zaručeně přitáhne je právě poušť, každého cestovatele okouzlí svým jedinečným kouzlem. Wádí Rum patří k nejúžasnějším přírodním zajímavostem na celém Středním východě. Až do výšky 600 m se zde vypínají obrovské skalní věže zvláštních h tvarů.

O Wádí Rum se hovoří jako o '' měsíční krajině '', ale kde se vlastně vzalo tohle přirovnání k měsíční krajině? Uvidíte nádhernou poušť, která přechází v pohoří, kaňony a působivé skalní mosty, usadí se ve vás podivný pocit prázdnoty. Tak jako kouzlu Petry podlehli filmaři i této zajimavé krajině, proto se zde natáčelo mnoho záběrů z filmu podle skutečné události -  Lawrence z Arábie.

Zdroj: od našeho čtenáře, děkujeme

Redakce: Nově létá do Jordánska nízkonákladová společnost EasyJet. Díky tomu se lze poměrně levně dopravit do této bezesporu zajímavé země. EasyJet zatím provozuje spojení pouze z Londýna. Cena letenek je různá, nejníže se dostanete na cca. 3 500 korun za zpáteční letenku. Za tuto cenu lze letět v termínu 3.-10. května 2011. Za dvě osoby zaplatíte 7 046 korun.

Ubytování v tomto termínu nyní stojí 5 294 korun, za dvě osoby a 7 nocí. Objednávat hotel můžete zde.

Tento článek je zapojen do soutěže "nejlepší redaktor" - autor soutěží o 2 letenky Wizzairu zdarma.

Jordánsko

JordánskoJordánsko

 

 

  Čtěte také:  
 

Nízkonákladovka Ryanair začne létat do Jordánska

 
 

Na nové lince z Prahy do jordánského Ammánu ....

 
     

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 18.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.