Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Za poznáním Egypta

Egypt je častým cílem turistů, i když od "arabského jara" turistů ubylo. Přesto je Egypt stále rájem šnorchlařů a potápěčů, milovníků historie i těch, kteří chtějí pouhý pobyt u moře. V případě, že byste chtěli poznat Egypt, a nejen hotel a jeho okolí, vyplatí se tzv. "poznávací zájezd". Poznávacích zájezdů do Egypta je spousta, a je z čeho vybírat. A jak takový poznávací zájezd do Egypta vypadá?

Poznávací zájezdy vás často zavedou na řeku Nil. Plavba po této nejdelší řece afrického kontinentu je velmi oblíbená. Často spojená s prohlídkou úžasných egyptských památek - např. chrám Kom Ombo, město Luxor (v minulosti zde leželo starověké město Théby), které bývá označováno jako muzeum pod širým nebem. Najdete zde totiž slavné staroegyptské chrámové komplexy Karnak a Luxor.

Prakticky každý poznávací zájezd má v programu i pobyt u Rudého moře. Zde si mohou turisté odpočinout a relaxovat např. u baru či na pláži. A mimochodem - Rudé moře je rájem potápěčů a šnorchlistů. Je zde k vidění úžasný mořský svět.

Jak je to ale s cenou poznávacího zájezdů do Egypta? Je nutné si uvědomit, že zpravidla je poznávací zájezd dražší, než-li pobytový. Příčina je vcelku logická - zatímco pobytový zájezd zahrnuje pouze transfer do destinace a ubytování v hotelu, ten poznávací navíc obsahuje transporty po zemi (Egyptu), často i vstupné do památek. Když jsme srovnali cenu nejlevnějšího pobytového zájezdu a nejlevnějšího poznávacího zájezdů na webu Travelportal, byl rozdíl zhruba 5 tisíc korun.

Samozřejmě poznávací zájezdy nejsou pro každého, a někdo spíše ocení "klid" v hotelu a na blízké pláži. Pro ty z vás, kteří ale chtějí poznat Egypt nejen z pláže, ale i vnitrozemí, může být poznávací zájezd do pravé.

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.11.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!