Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Za poznáním Egypta

Egypt je častým cílem turistů, i když od "arabského jara" turistů ubylo. Přesto je Egypt stále rájem šnorchlařů a potápěčů, milovníků historie i těch, kteří chtějí pouhý pobyt u moře. V případě, že byste chtěli poznat Egypt, a nejen hotel a jeho okolí, vyplatí se tzv. "poznávací zájezd". Poznávacích zájezdů do Egypta je spousta, a je z čeho vybírat. A jak takový poznávací zájezd do Egypta vypadá?

Poznávací zájezdy vás často zavedou na řeku Nil. Plavba po této nejdelší řece afrického kontinentu je velmi oblíbená. Často spojená s prohlídkou úžasných egyptských památek - např. chrám Kom Ombo, město Luxor (v minulosti zde leželo starověké město Théby), které bývá označováno jako muzeum pod širým nebem. Najdete zde totiž slavné staroegyptské chrámové komplexy Karnak a Luxor.

Prakticky každý poznávací zájezd má v programu i pobyt u Rudého moře. Zde si mohou turisté odpočinout a relaxovat např. u baru či na pláži. A mimochodem - Rudé moře je rájem potápěčů a šnorchlistů. Je zde k vidění úžasný mořský svět.

Jak je to ale s cenou poznávacího zájezdů do Egypta? Je nutné si uvědomit, že zpravidla je poznávací zájezd dražší, než-li pobytový. Příčina je vcelku logická - zatímco pobytový zájezd zahrnuje pouze transfer do destinace a ubytování v hotelu, ten poznávací navíc obsahuje transporty po zemi (Egyptu), často i vstupné do památek. Když jsme srovnali cenu nejlevnějšího pobytového zájezdu a nejlevnějšího poznávacího zájezdů na webu Travelportal, byl rozdíl zhruba 5 tisíc korun.

Samozřejmě poznávací zájezdy nejsou pro každého, a někdo spíše ocení "klid" v hotelu a na blízké pláži. Pro ty z vás, kteří ale chtějí poznat Egypt nejen z pláže, ale i vnitrozemí, může být poznávací zájezd do pravé.

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.11.2012


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.