Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Tipy a rady na cestu do Egypta

Foto, en.wikipedia.orgEgypt je zemí severovýchodní Afriky, kam se každoročně vydává mnoho turistů za poznáním nebo za užíváním si slunce a moře.


 

Před cestou

Pro vstup do země potřebujete platný cestovní pas, který platí ještě 6 měsíců po příjezdu zpět do České Foto, en.wikipedia.orgrepubliky. Kromě toho si obstarejte vízum. To můžete zařídit až v Egyptě, protože je zde levnější, ale pozor někdy se můžete stát, že vízum bude chtít letecká společnost před vstupem do letadla. V případě cestování s agenturou, obvykle vyřizuje tuto záležitost ona. (podmínky pro víza - mzv)

Novinka -  vízum přes internet


Očkování nejsou potřeba, ale rozhodně se vybavte léky na průjem. Naše české na něj však příliš nezabírají, takže je spíš zakupte až v Egyptě. Rozhodně neberte léky proti průjmu preventivně. Raději jezte více potravin s živou mléčnou kulturou.

 

Peníze

Národní měnou je Egyptská libra (EGP), kterou vždy směňujte pouze v bankách nebo oficiálních směnárnách. Ve většině obchodů lze platit i Americkými dolary nebo Eury. Místní měnou ale rozhodně nic nezkazíte.

cs.wikipedia.orgNa trzích a v malých obchůdcích je naprosto běžné smlouvání. Místní obchodníci se tím částečně baví a ve většině případů vám cenu nejdříve nasadí hodně vysoko. Jsou i tací, kteří by se mohli urazit, pokud byste chtěli koupit věc za vysokou sumu a nebyli ochotni smlouvat. Když budete šikovní, můžete pořídit mnohem levněji.

 

 

Určitě se tu setkáte se slovem bakšiš = dar. Ten lze rozdělit na almužnu, spropitné a úplatek. Na ulici vás budou určitě obtěžovat děti, žádající o peníze. Důrazně doporučujeme, nedávat nic, protože jakmile dáte jednomu, najednou je kolem vás dav dětí a těžko se jich zbavíte. Spropitné vám bude automaticky započítáno do vašeho účtu v restauraci, takže jej již nemusíte dávat, jak jste v Evropě zvyklí. A za úplatek můžete se ,,zkorumpovaným“ průvodcem fotit i na místech, kde je to jinak zakázané.

 

 

 

 

Ostatní doporučení

V Egyptě byl zrušen letní čas, proto pouze pokud poletíte do této destinace v zimním období, přeřiťte si své hodinku o hodinu dopředu.

Pokud se vydáte mimo turistické letovisko, muži by si měli raději obléknout tříčtvrteční kalhoty, aby se vyhnuli posměchům. Kalhoty (tedy kraťasy) nad kolena totiž nosí Egypťané spíše jako spodní prádlo, takže byste mohli být pro smích. Pokud se vydáte na vesnici, oblečte se spíše konzervativněji a to i za cenu, že vám díky místním teplotám asi nebude příliš pohodlně.

 


Ženy to mají trochu složitější. Sukni pod kolena, halenku a boty na vysokém podpatku si můžou dovolit pouze ve velkých městech. Vyhýbejte se hlubokým dekoltům, odhalujícím ramenům či tílkům na ramínka. Toto oblečení tu totiž nosí ženy lehčích mravů, takže se vhodným oblečením vyhnete nemístných poznámek od mužů. Raději tedy volte dlouhé kalhoty a tričko.

Pokud navštívíte mešitu, mějte přes hlavu a ramena přehozený šátek. V hotelu není problém, koupat se v bikinách. Pokud ale nebudete v turistickém letovisku, vhodnější jsou určitě plavky jednodílné nebo se koupejte v tričku.


MZV

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí mzv.cz


Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Foto, en.wikipedia.org

Břehy Egypta omývá Rudé a Středozemní moře

 

Seznam egyptských letišť na wikipedii

Kolik je teď hodin? Časové pásmo - Egypt

Nabídka ubytování v Egyptě na portále booking.com

Egypt Mapa

Egypt

 
Výběr letenek z Prahy ve vyhledávači Kiwi.com
 

 

 

 

 

 

     
  Čtěte také:  
  Jak se dostat do Egypta  
  Měna v Egyptě  
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.