Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Dovolená s dětmi: Chorvatsko nabízí skvělé destinace

Foto, en.wikipedia.orgLoni do Chorvatska zavítalo víc než čtrnáct miliónů turistů. Převažovali ti zahraniční, domácích návštěvníků zaznamenala země na pobřeží Jadranu pouhých 12 %. Díky vesměs velmi čistým plážím a dobrému zázemí pro návštěvníky se rozhodně stala i perfektním místem, kde se dá strávit dovolená s dětmi u moře. Jak si tedy vybrat tu správnou lokalitu, pokud vás letos nově čeká rodinná dovolená v zahraničí ve třech nebo více členech?

 

Jak by mělo vypadat prostředí?

Zásadním parametrem je již zmíněná čistota. A jak máte poznat, jestli je pláž opravdu, udržovaná dřív, než přijedete a zažijete nemilé překvapení? Vést vás můžou označení tzv. modrou vlajkou. Ta informuje nejenom o stavu samotné pláže, ale také o kvalitě vody v moři a o dostatečném zázemí pro návštěvníky, součástí musí být pro její udělení třeba bezbariérový přístup, což zajisté pro usnadnění pohybu s těmi nejmenšími oceníte. To ale není vše, rozhodně si budete blahořečit, pokud při plánování akce rodinná dovolená s dětmi budete pamatovat i na zdánlivou drobnost v podobě pláže ve stínu.

Foto, en.wikipedia.org

Pula

 

A co ubytování a volný čas?

Jde o neméně důležitý aspekt, ač na prázdniny vyrážíte primárně kvůli moři a slunci. Řada ubytovacích zařízení je baby-friendly, takže vám tu beze všeho zajistí třeba dětské židličky nebo přizpůsobí stravování. Ve volném čase si jen s koupáním vaše ratolesti pravděpodobně nevystačí, takže je důležité, aby se v hotelu nebo kempu na malé hosty také myslelo s nějakým tím vyžitím v podobě například hřiště nebo kryté herny, pokud bude pršet. Jedete-li s cestovní kanceláří, tak ty často mívají pro děti nachystaný vlastní program. Jinak se dají dítka zabavit výlety, návštěvou aquaparku nebo třeba posezením v cukrárně, proto je ideální mít z pláže blízko do centra.

Foto, en.wikipedia.org

Rab

 

Kam jet konkrétně?

Na co je dobré dbát, je to, aby měla pláž pozvolný vstup do moře. V Chorvatsku se potkáte mimo pláží oblázkových i s těmi písečnými, kde si mohou ti nejmenší velmi dobře hrát. Největší zájem panuje stabilně o ostrov Rab a oblíbená Rajska plaža patřící k tradičním prázdninovým evergreenům se hodí výborně i pro děti. Najdete tu mělčinu, které vděčí za teplé moře, a navíc je právě písečná. Jinou podobně vyhlášenou je ta s příznačným názvem Čista plaža na ostrově Pag, která je částečně oblázková. Popularitu si hlavně v posledních letech získává i pláž Zaton. Díky blízkosti poměrně rušného Zadaru zároveň vy i vaši potomci uvítáte množství aktivit.

 

Foto, en.wikipedia.org

Rab

Zaujala vás některá destinace a zajímají vás podrobnosti? O nich a ještě o dalších tématech, třeba praktičtějších informacích pro rodiče na téma dálniční poplatky v Chorvatsku, si přečtete v magazínu Svět cestovatele.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Velká chorvatská letiště

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Popularita Chorvatska neklesá. Na Jadran vyražte za ...

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.