Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Kam a jak na letošní dovolenou? Poradíme vám

Foto, en.wikipedia.orgStále ještě nemáte jasno o tom, kam vyrazíte na letošní dovolenou? Pokud je tomu skutečně tak, máme pro vás zajímavé tipy, ze kterých zklamáni rozhodně nebudete. Oblíbeným cílem mnohých turistů je v současné době dovolená v Chorvatsku. Ta je možností, jak můžete trávit čas i vy sami. A to s jistotou, že si užijete nádherných lákadel, která tato konkrétní země nabízí. Pokud hledáte konkrétnější tipy, kam přesně vyrazit, rozhodně vás nezklamou ostrovní destinace: Brač, Hvar, Korčula, Krk, Rab, Mljet, Cres.

 

Foto, en.wikipedia.orgVelké jezero na ostrově Mljet

 


Foto, en.wikipedia.org Skalní útesy v přírodním parku Telašćica

 

Foto, en.wikipedia.orgPlitvické jezera v Plitvickém národním parku patří do světového dědictví Unesco

 

Foto, en.wikipedia.orgKrk - vodopády v Národním chorvatském parku

 

Foto, en.wikipedia.orgPevnost Dubrovnik

 

Vlastní auto má několik výhod

Jistě se ptáte i na to, jak konkrétně cestovat. Díky nízkonákladovým společnostem dnes není problémem využít třeba i letadlo, které je rychlé, pohodlné a levné. Problémem však může být váhový limit zavazadel. Pokud máte jenom letní šaty, není to zase až takový problém. Pokud si však plánujete vzít věcí o mnoho více, již je nezbytností myslet na to, kam je dáte. Proto může mnohem výhodněji vycházet i váš osobní automobil. Pokud vás cestuje více, potěší vás také celkově příznivé náklady na cestu. Stejně tak se můžete za volantem i střídat, což znamená jistoty toho, že budete v cíli třeba už za pár hodin po výjezdu z České republiky.

Levná dovolená není problém

Důvodem, proč je Chorvatsko tak oblíbené, jsou hlavně jeho ceny. I když nabídne hotelů více než dost, dominují především apartmány různých velikostí. Ty obvykle nabízejí samotní obyvatelé všem, kteří chtějí danou zemi navštívit. Nejenom cena za ubytování, ale i ceny na místě vás pozitivně překvapí. Je jedno, zda jde o základní potraviny, něco na sebe, nebo třeba dárek pro ženu ve formě zajímavého suvenýru z cesty. I zde budete pozitivně překvapeni. Především potom v menších střediscích, které ještě stále nabbízejí onu příjemnou pohostinnost místních obyvatel. Ta se z největších středisek už postupně vytrácí.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

Co vzít do Chorvatska, kuny nebo eura?

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.05.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.