Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Ostrov Sao Miguel

Azorské souostroví je autonomní oblastí  Portugalska, tvořené devíti ostrovy. Sao Miguel je největším z nich. My jsme nejprve navštívili město Ponta Delgada. Najdete zde krásnou architekturu, mixující hlavně pro Azory tolik typickou černou a bílou barvu, a mnoho vyhlídek na přístav. Nicméně, důvodem naší cesty byla příroda, která slibovala být podobná té novozéladské.

 

 

 

Protože se Azory nachází na rozhraní tří litosférických desek, vulkanické jevy jsou zcela běžné. Pro místní obyvatele normální věc, my jsme se však nemohli dočkat, až uvidíme hory sopečného původu, budeme se koupat v přírodních horkých pramenech a zároveň se přitom kochat okolní flórou. 

 

Poloha ostrova, zdroj mapy - openstreetmap.org


   Ubytování v Ponta Delgada

 

The Lince Azores Great Hotel

Cena na noc pro dva - 980 Kč
 

Hotel Do Colegio

Cena na noc pro dva - 2 320 Kč

 

První zastávkou, kam jsme v našem pronajatém autě dorazili, bylo Zelené a Modré jezero (Lagoa Azul a Lagoa Verde) v západní oblasti zvané Sete Cidades. O důvodu, proč je jedno jezero modré a druhé zelené, vypráví místní legenda. Tu si přečtěte, až se budete kochat krásným výhledem. Pak jsme jen sedli do  auta, odhodili průvodce a jeli okolo pobřeží a každou chvíli stavěli, abychom žasli nad úžasnou scenerií.

 

 
                                  Počasí v této lokalitě
 

 

Nejvíce času jsme strávili v oblasti lázeňského městečka Furnas. Ochutnali jsme zde různé příchutě minerálek, vykoupali se v lázních Terra Nostra a podivovali se nad skutečností, že městem protékají dvě řeky, přičemž voda v jedné je teplá, zatímco v druhé studená. Neopomněli jsme zkusit ani místní kuchyni, která je typická vařením pod zemí. Do velkého hrnce dáte maso, zeleninu a zakopete vše do hloubky okolo jednoho metru. Díky geotermálním pramenům máte po pár hodinách na stole výborné jídlo, zvané cozido. My cozido vyzkoušeli v restauraci a maso se jen rozpadalo! 

 

Letecké spojení s tímto ostrovem zajišťuje Letiště Ponta Delgada (PDL)

 

Sao Miguel není destinace, kam byste jeli na dva týdny. Pokud ale máte volný prodloužený víkend a hledáte odpočinek v klidu a přírodě, rozhodně se vyplatí utratit pár stovek korun a vyrazit na Azory.

Autor: Veronika Hadravová

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube - CC, Fernando Beletini, ostrov  Sao Miguel - Azory

 

 

Čtete také:

Plánování letů bude jednoduší. Google uvedl do provozu nový vyhledávač letenek

Letenky z Prahy do Ponta Delgada od 1168 Kč

Letenky z Frankfurtu do Ponta Delgada za 4 000 Kč

Seznam letišť v Portugalsku

Letenky na Kiwi.com

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 29.01.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.