Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Azory

Foto, cs.wikipedia.org Portugalské souostroví Azory se skládá z devíti velkých a několika menších ostrovů, které tvoří tři skupiny, ležící zhruba 1 300 km na západ od  portugalského města Lisabon. Zvedají se nad středooceánským hřbetem v severním Atlantickém oceánu, jsou převážně hornaté a projevuje se zde dosud aktivní sopečná činnost.

Nejvyšší horou je Pico Alto, nebo taky pojmenovaná jen Pico s výškou 2 351 m n. m.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Ponta do Pico (Pico Alto nebo Pico) je stratovulkán ležící v souostroví Azory. Je nejvyšší horou  Portugalska. Nejvyšším pohořím pevninského Portugalska je Torre s výškou 1993 m n. m., Autor fotky: Unukorno, creative commons

 

Trasa letu z Prahy do Ponta Delgada, s přestupem v Lisabonu, přehled letů na Kiwi.com

 

           
        Počasí v této lokalitě  
           


Azory znali již starověcí Féničané. Původně byly neobydlené, v 15. století je osídlili Portugalci a ustanovili zde svého guvernéra. Staly se oblíbenou základnou velrybářských lodí směřujících do Ameriky.

 

 

Azorské ostrovy sloužily v první i druhé světové válkce jako vojenská základna, důležité byly zvláště ve druhé, kdy tu Spojenci měli základny s antiradary, které byly využívány v boji s německými ponorkami. USA mají leteckou základnu v Lages na ostrově Terceira pronajatou dodnes.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Mapa ostrovů, autor - Krzysztof, creative commons


V letech 1958-1978 tvořily ostrovy tři portugalské okresy. V roce 1976 se staly autonomní oblasti Portugalska s vlastní vládou. Hlavním městem a důležitým přístavem je Ponta Delgada, které se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova São Miguel a obývá ho kolem 70 tisíc lidí.

 

Foto, cs.wikipedia.org

Ponta Delgada, By jad99 from Graz, Austria [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons


Ubytování v Ponta Delgada přes booking.com

Ponta Delgada

  Hotel Marina Atlântico

Cena na noc pro dva - 1 850 KčMohlo by vás zajímat:

Letenky za exotikou: Azory a Portoriko

Dovolená na poslední chvíli ve Španělsku - přehled

Z Prahy na Azory za 8 192 korun

Letiště Ponta Delgada (PDL)

Seznam letišť v Portugalsku

Jak dlouho trvá cesta letadlem do Portugalska?

Doba letu na Azory

 

 

 

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 02.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.