Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Největší jezera v Německu

Znáte německá jezera? Možná, že právě při letošních letních prázdninových cestách byste chtěli některá z nich poznat. A začít můžeme největším z nich:

 

 

Bodamské jezero – Bodensee

Jeho původní latinský název byl Lacus potmanicus. Délka jezera je 63 kilometrů a maximální šíře něco kolem 14 kilometrů. Tvoří tedy jakýsi úzký ovál, táhnoucí se od severozápadu k jihovýchodu, na rozhraní tří zemí: SRN, Rakouska a Švýcarska.  Podélná hranice mezi Německem a Švýcarskem vede asi tak prostředkem Bodensee. A jihovýchodní špička jezera – v oblasti přístavu Bregenz a městečka Fussbach – patří Rakousku. V blízkosti města Konstanze je jezero kanálem Rýna propojeno s jezerem Zellersee – Zell´am See.

Bodamské jezero je ledovcového původu a jak už bylo řečeno, vodu z něj odvádí Rýn, který ústí do Severního moře.

 

Na německé straně jezera najdete mnoho pláží, například hned ve městě Lindau, vzdáleném z Prahy pouhých 5 hodin jízdy autem. V Lindau se můžete vypravit na úžasný ostrůvek, na němž se rozkládá město Insel a dopřát si tady můžete pláže, vodní i pozemní sporty a najdete tu i mnohá dětská hřiště. Na ostrově se nachází i několik sakrálních památek a dokonce městské divadlo.

A podobné je to u všech měst, ležících na břehu jezera – například Hagnau am Bodensee, Meersburg, a další. Takže léto u německé části Bodamského jezera vás určitě nezklame.

 

Jezero Müritz

Tohle jezero, druhé největší v Německu, patří celou svou plochou na německé území. Na rozdíl od Bodensee, které se nachází na jihu země, Müritzsee najdete v severní oblasti SRN. Východní bažinatý břeh jezera, plný vzácných druhů ptactva, patří k Národnímu parku Müritz.

V západním cípu u města Buchholz jsou opět vhodné podmínky pro letní turistické vyžití. Na pobřeží je i několik kempů.

 

Chiemské jezero - Chiemsee

Chiemsee je situováno na jihovýchodě Německa – v Bavorsku. Leží v nadmořské výšce 518 metrů.Jeho původ je rovněž ledovcový, avšak v dobách svého vzniku mělo jezero rozlohu 240 kilometrů čtverečných, zatímco v současnosti je jeho plocha pouhých 80 km2. Velký podíl na zmenšování Chiemsee má jeho hlavní přítok potok Tyroler Ache, který přitéká z Chiemgauských Alp a přináší s sebou písek a štěrk, které jezero zanáší. Odtokem z jezera je řeka Inn, patřící do povodí Dunaje. Význam jezera spočívá především v rybolovu a vodní dopravě, ale jeho pobřeží slouží i k opalování a plavání, sportování a turistice.

 

Ammersee a Starnbergersee

Jihovýchodně od Mnichova se nachází další dvě velká německá jezera. K jezeru Starnbergersee pojedete od Mnichova spíš jižně po E533 a k Ammersee se dostanete po E54 jihozápadním směrem od Mnichova.

Obě jezera jsou ledovcová a leží v nadmořské výšce přes pětset metrů.

Na jejich březích je to jako všude jinde – jsou zde rekreační a turistické oblasti, které nabízejí pro plavce pláže, pro sportovce vodní i ostatní sporty, pro bikery upravené cyklistické stezky.

 

Dalšími velkými jezery v SRN jsou:

   
Zvěřínské jezero (Schweriner See)
   

Ať se při svých cestách za letním dobrodružstvím rozhodnete pro kterékoliv z německých jezer, užijete relax i mnohé aktivity - přesně tak, jak to má o prázdninách být. A co nestihnete v létě, můžete dohnat na podzim, anebo napřesrok.

 

 

 

 

 

 

 

                  Čtěte také:  Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.