Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Pohádkový Rothenburg

Pokud patříte k těm, kteří mají rádi pohádky i v dospělosti, měli byste se rozhodně vybrat na návštěvu  německého města Rothenburg, ve kterém se budete opravdu cítit jako v pohádce.

 

 

Celým názvem Rothenburg ob der Tauber leží na severozápadě Bavorska, na břehu řeky Tauber. Hned při vstupu dýchne na návštěvníky historie tohoto středověkého opevněného města s množstvím úzkých uliček, romantických zákoutí a malých náměstí.

 

Trasa z Prahy do Rothenburg ob der Tauber, vzdálenost: 378 km, Čas: 3:48.

 


Mapa - openstreetmap.org


Rothenburg je velkým lákadlem filmařů z celého světa. Město proslavil i Harry Potter, protože právě zde se natáčela poslední část této velkolepé filmové ságy.

Paradoxem je, že město si dokázalo zachovat svou historicitu právě "díky" několika těžkým ranám osudu, které ho postihly. Třicetiletá válka způsobila úpadek a chudobu Rothenburgu a postupně upadl do zapomnění. Nedostatek financí zabránil tomu, aby se dělaly nějaké úpravy nebo přestavby zdejších domů. To, co tehdejší obyvatelé považovali za neštěstí, stalo se obrovskou devizou do budoucnosti. Jedině auta zaparkovaná v malých uličkách připomínají, že žijeme v 21. století. Vše ostatní zůstalo tak jako v dobách největší slávy Rothenburgu.

 


 

Pozornému zraku turistů určitě neunikne gotická budova radnice, která se majestátně tyčí na náměstí Marktplatz. Věž radnice je denně otevřena pro návštěvníky a za výstup po velmi strmých schodech vás odmění fascinujícím výhledem na celé město a okolí z výšky 61 metrů. V pasáži pod radnicí bývá dokonce bleší trh a antikvariát. Oproti radnici se nachází velkolepý vánoční obchod, který je raritou města, protože funguje po celý rok. Návštěvníci, kteří sem zavítají během léta, mohou zažít atmosféru Vánoc.

 

 

Pokud vás láká historie mučících nástrojů či dějiny středověké kriminalistiky, určitě navštivte středověké muzeum zločinu. Na čtyřech patrech si můžete prohlédnout nejrůznější mučící nástroje a pomůcky k trestání zločinců, kteří se po pekelných mukách k danému skutku nakonec vždy přiznali. Pokud by vám náhodou nestačil pouze výklad a pohled na mučící nástroje, můžete si tyto hrůzostrašné předměty vyzkoušet i na vlastní kůži.

 

Tipy na ubytování

  Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

Jugendherberge "Youth Hostel"

Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
 

Pension Hofmann-Schmölzer

Cena na noc pro dva - 2 302 Kč

 

Rothenburg je sice malým městečkem, ale to mu rozhodně neubírá na památkách. Pokud se ocitnete na tomto pohádkovém místě, nechte se vést duchem historie a minulosti. Za návštěvu rozhodně stojí protestantský kostel sv. Jakuba ze 14.století, Ríšské městské muzeum,

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Františkánský kostel nebo kostel sv. Jana.

Pozornost si zaslouží i malé náměstíčko Plönlein, jedno z mnoha okouzlujících míst v Rothenburgu.

Jsou mnohé místa, o kterých řekneme, že nejkrásnější jsou např. v létě nebo v zimě. Rothenburg je městem, které neztrácí na své kráse a přitažlivosti v kterémkoliv ročním období. Ať už sem zavítáte kdykoliv, Rothenburg vás rozhodně nezklame!

Je to malé městečko, ve kterém se určitě neztratíte. Postačí vám pár hodin, abyste cestovali časem, ale dojem zanechá na celý život. A možná tu objevíte v sobě umělecké sklony podobně jako Walt Disney, který se jím nechal inspirovat, když kreslil pohádkového Pinocchia.

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Last minute zájezdy do Německa - přehled

Města v Bavorsku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.