Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Město Kerč - informace

Přístavní město omývané Azovským mořem z jedné strany, a Černým mořem ze strany druhé. Pojítko mezi Krymem a jižním Ruskem, to dává tomuto městu určitým způsobem zvláštní postavení. Od Krymské krize je navíc kontrolovaný Ruskou federací. Při druhé světové válce bylo toto město takřka srovnáno se zemí, znovu postaveno bylo až po válce. 

 

 

Město Kerč, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Kerčský průliv, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

Pokud se rozhodnete vydat do této země, může Vás potěšit, jaká krásná místa, lze na tomto poloostrově najít. Asi Vás nepřekvapí, že jako poloostrov má město Kerč krásné pláže, mezi ty nejkrásnější patří Dikiy Plyazh nebo Molodozhnyy.  Propadnout tak můžete letním radovánkám, slunci, moři a plážím, co více si přát, že?

Pokud Vám však nestačí pouze relaxovat na pláži, můžete se podívat po památkách, a že jich tu není zrovna málo. Vaši pozornosti by jistě neměl ujít Church of St John the Baptist, krásná byzantská stavba z 8.století.  Pokud budete mít možnost, zajděte se podívat dovnitř kostela, je v dobrém stavu a rychlá prohlídka Vás nijak nezdrží, přesto stojí za to. Má malebný, elegantní vzhled a původní byzantskou architekturu. 

Další památkou je pak Panticapaeum, starověké město, jehož vrchol zdobila akropole s chrámy a veřejnými budovami. Svahy byly překryty hliněnými terasami, na nichž se stavěly domy. I když dnes již nebudete mít plný zážitek, jelikož je bohužel značná část památky poškozena, můžete si představit, jak dřívější civilizace žily a nechat na sebe celý prostor působit. 

Za zmínku určitě stojí i pevnost Kerč. Opevnění postavené tak, že všechny objekty jsou propojeny podzemními chodbami. V minulosti sloužila jako vězení a vojenský sklad. 

Projít můžete nejen staré památky, ale i samotné centrum města. A po Great Mithridates Stairs se vydat na úžasnou vyhlídku na celé město, určitě si užijete neuvěřitelný výhled na panoramata města.

 

   
  Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

TIP-Pokud se chcete nechat opečovávat a zkusit léčivé bahno, je v Kerči jezero Chokrak, a právě zde najdete jedno z nejléčivějších bahen z celého světa.

Autor: Lucie Konečná

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.05.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.