Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

VRATISLAV - MHD, DOPRAVA

Seznamte se s nádherným historickým městem - Vratislav. Jde o čtvrté největší město v Polsku a zároveň jedno z nejstarších měst v zemi. Vratislav má přibližně 640 tisíc obyvatel, leží na soutoku čtyř řek v jihozápadním Polsku a od hlavního města Varšavy je vzdálena 350 kilometrů. Město se pyšní nejen sídlem fotbalového klubu, dále jedním z největších středověkých náměstí v Evropě, ale i mnoha dalšími církevními památkami, fontánou či mosty, které zcela určitě nesmíte při svém pohybu po městě minout.

 

 

CESTUJEME DO VRATISLAVI

O Vratislavi můžeme tvrdit, že ji máme skoro za humny. Dojet tam tak můžeme komfortně vlastním vozem nebo zvolit možnosti hromadné dopravy.

AUTOBUSEM

Zcela jednoznačně velmi pohodlná cesta vás čeká vlakem přímo z pražského autobusového nádraží Florenc. Jde o cestu dlouhou kolem 4,5 hodiny kde ceny začínají již na 200-300 korunách českých, dle zvoleného dopravce.

AUTEM

Flexibilně se do Vratislavi dostanete po vlastní ose, přičemž cesta autem z Prahy měří cca 320 kilometrů. To máme 4 hodiny cesty. Parkování se ve Vratislavi děje pomocí nám známých parkovacích automatů, lístek je nutno dát na viditelně za čelní sklo a parkovné se hradí ve všední dny. Víkendy a svátky jsou zdarma.

 

Trasa: Praha - Vratislav, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

VLAKEM

Další možnost nabízí např. České dráhy a do Vratislavi vás dokáží dopravit s jedním přestupem za zhruba 5,5 hodiny.

 

 

VE ZKRATCE K DOPRAVĚ

Vratislav křižují tramvaje a autobusy, které zajišťují zcela bezproblémově městskou dopravu. V dobách minulých tuto službu vykonávaly také trolejbusy, ale jejich provoz byl zrušen.

Město Vratislav má rovněž mezinárodní letiště Vratislav. Nachází se zhruba 10 kilometrů od centra města. Má tři terminály a jednu ranvej. Létají odtud pravidelné linky do evropských měst.

 

 

CESTUJEME PO VRATISLAVI - MHD

Centrum města si rozhodně nejlépe užijete svým vlastním krokem. Na větší vzdálenosti se nechte vyvézt městskou dopravou, kterou ve Vratislavi zajištují autobusy a tramvaje.

 

TRAMVAJE A AUTOBUSY

Široká síť městské hromadné dopravy zde ve Vratislavi provozuje na 50 autobusových linek a 20 tramvajových. Běžná doba provozu MHD je od 5 hodin ráno do 23 hodin večer. Dále se přidává noční provoz, který se od zmíněného denního liší jen v mírně prodlouženém intervalu příjezdu.

Velmi přehledné je označení vozů MHD a to čísly jak u autobusů tak tramvají.

 

JÍZDENKY MHD

Jízdenky zakoupíte naprosto běžně na zastávkách MHD, v automatech, trafikách nebo klidně platební kartou přímo u řidiče. Dále platí pravidlo označení jízdenky při vstupu do vozů MHD. Na časové jízdenky můžete přestupovat mezi jednotlivými linkami.

Ceny se odvíjí od časového rozpětí jízdenky. Ty mohou být od 30 minut po 168 hodin. Začínají na ceně od cca 3 zlotých do cca 50 zlotých.

Děti a studenti jezdí zvýhodněně.

Při  svých toulkách po městě oceníte zajisté i taxi službu, popřípadě využijete lanovou dráhu - tzv. Polinku, která vás vyveze nad řekou Odrou a nechá vás pohlédnout na Vratislav i z jejího druhého břehu.

Nakonec stačí jednoduše šlápnout do pedálů a půjčit si kolo, se kterým se skutečně šikovně podíváte kamkoli si vzpomenete.

 

O MHD ve Vratislavi čtěte taky zde (anglicky) www.wroclaw.pl/en/public-transport

 

Přijeďte se podívat a projít se po malebném nábřeží řeky Odry, ochutnejte skvělé pirožky a nechte se uchvátit středověkou krásou místního náměstí. Vratislav je nám opravdu blízká.

 

 

     
    Mohlo by vás zajímat:
   

Pohádkové město Vratislav

   

Vlakové nádraží Wrocław Główny

   

Letiště Wroclaw (WRO)

   

Polská jezera v blízkosti našich hranic

     

 

 

 


 

 

     
    Přehled letenek z Vratislavi (Wroclaw) na Kiwi.com
     

 


Vložil/a: Daniel Česák 21.11.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.