Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Pohádkové město Vratislav

cs.wikipedia.orgPokud uvažujete nad výletem do historického města plného památek, nemusíte přemýšlet nad západními velkoměsty a vydávat se daleko. Jedno středověké a doslova pohádkové město leží kousek za našimi severovýchodními hranicemi.

Vratislav byla založena v desátém století a získala své jméno po českém knížeti. Dnes má necelých šest set sedmdesát tisíc obyvatel a pro rok 2016 byla vybrána jako Evropské hlavní město kultury.

 

 

 

 

 

Je považována za jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst v celém  Polsku, a to především díky své středověké architektuře, která je znázorněna na několika ikonických památkách, které dodávají městu magickou atmosféru.

 


Nejbližší letiště: Copernicus Airport Wrocław

Web: http://airport.wroclaw.pl/en

Kód: WRO

WRO
   Kam můžete letět z Vratislavi? Přehled destinací na Kiwi.com

Autobusové přímé spojení mezi městem Vratislav a Prahou poskytuje společnost Eurolines prostřednictvím svých partnerských linek
Hlavním místem je Vratislavské náměstí, nazývané Rynek, jehož historie sahá až do třináctého století, proto je považováno za jedno z největších středověkých náměstí v Evropě. Stejně stará je také ikonická radnice, která je postavená ve stylu gotiky a dodnes plní svůj účel. Kromě toho také obsahuje muzeum a sklepní restauraci, kterou můžete navštívit.

 

en.wikipedia.org

  Autor fotky: Dunmerr , wikipedia.org

 

Náměstí je pravidelným místem každoročních vánočních trhů, které se letos konají od 18. listopadu do 22. prosince a jak sami můžete podle obrázku níže vidět, vánoční atmosféra, tisíce světélek a dřevěné stánky už z tak krásného náměstí vytvoří místo, kde se můžete přenést zpět v čase.

Kromě toho, pohádkovost Vratislavi dokreslují malí železní trpaslíci, které můžete potkat po celém městě. Trpaslíci se objevili poprvé v roce 2005 a od té doby jejich počet stále roste, dnes jich je už tři sta a turistická procházka po historické Vratislavi se často stává honbou za trpaslíky. Je možné získat speciální trpasličí mapu nebo si stáhnout aplikaci do chytrého telefonu a vydat se na dobrodružství s malými železnými mužíčky. Každé září se ve Vratislavi také koná trpasličí festival.

 

     Ubytování na booking.com

Vratislav ubytování

 

Mezi další historické lahůdky patří Katedrála svatého Jana Křtitele. Tento boží chrám byl postaven v roce 1272 rovněž v gotickém stylu a už v té době byla čtvrtým kostelem, který byl na tom místě postaven. Nejdříve na dnešním místě katedrály stál kostel z dob Přemyslovců, poté bazilika, následoval románský kostel a až poté vznikla dnešní katedrála, která patří k římskokatolické církvi. Jsou v ní umístěny největší varhany v celém Polsku a její věž měří devadesát osm metrů.

 

en.wikipedia.org

  Autor fotky: Jar.ciurus, creativecommons.org


Z modernější doby rozhodně stojí za zmínku Hala Století, která byla postavena na začátku 20. století ke stoletému výročí Napoleonských válek. Hned vedle je umístěna vratislavská fontána, která je doprovázena hudbou a světelným efektem, který střídá všechny možné barvy.

 

                           Zajímavá muzea ve Vratislavi
Kolejkowo Určeno příznivcům modelů železnic

www.kolejkowo.pl

Hydropolis - environmental education centre Interaktivní muzeum životního prostředí

http://hydropolis.pl

National Museum Národní muzeum

http://www.mnwr.art.pl

Automobile Museum Topacz (Muzeum Motoryzacji Topacz) Určeno fanouškům spáleného benzínu

www.muzeum.topacz.pl

Military Museum Vojenské muzeum  
Wroclaw City Museum Městské muzeum

www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl

Musuem of Modern Art Muzeum moderního umění

http://pawilonczterechkopul.pl/pl

Pan Tadeusz Museum Kolekce sbírek

www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/en

Museum of Architecture Muzeum architektury

http://www.ma.wroc.pl

 

 

 

Koho neláká architektura nebo hledání trpaslíků, město nabízí několik dalších možností trávení volného času. Kromě velké a nejstarší polské zoologické zahrady (více informací zjistíte na oficiálním webu zoo - www.zoo.wroclaw.pl/en) nebo akvaparku, lze ve Vratislavi také navštívit Japonskou zahradu nebo Vratislavskou univerzitu, která v roce 2002 oslavila tři sta let od svého vzniku.

Autor: Karolína S.

 

     
                               Předpověď počasí -  Vratislav  
     

 

Mohlo by vás zajímat:

Vratislav – Oslo již za 570 Kč

Hotely poblíž letiště Vratislav

Na otočku do Paříže z Vratislavi za 1 080 Kč

Letecky Vratislav – Oslo a zpět za 360 Kč

Letenky do Paříže z Vratislavi od 706 Kč

Z Vratislavi do Švédska od 485 Kč

Vlakové nádraží - Wrocław Główny

Městská doprava ve Vratislavi

Pujčovna aut

 

 

 

 

                                              Další  polská města
    Varšava Poznaň Lodž Krakov    
    Štětín Zakopane Svinoústí Gdaňsk    
               
                

 


Vložil/a: Daniel Česák 12.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.