Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Postupim – noblesa a vznešenost

Kdo se alespoň trochu zajímá o dějiny, je pro něj  německá Postupim symbolem ukončení druhé světové války, neboť se zde konala v 1945 známá Postupimská konference. Dnes je Postupim hlavním městem Braniborska ležícím na řece Havola asi 26 kilometrů jihozápadně od centra Berlína a žije v něm přibližně 170 tisíc obyvatel.

 

 

 

 

Historie

První zmínky jsou z roku 993 v souvislosti se slovanskou osadou s tehdejším názvem Poztupimi. Ve 13. století zde byl vybudován hrad a o 100 let nato získala Postupim městská práva.

Na konci 17. století tu vznikl císařský zámek, který stojí dodnes a právě v něm podepsali nejvyšší představitelé světových mocností dohodu o poválečném uspořádání Evropy. Mezi lety 1949-1990 byla Postupim pohraničním městem v tehdejší NDR na hranici se Západním Berlínem a byla známa výrobou gramodesek.

 

   Mapa - openstreetmap.org
 

 

Pamětihodnosti

Postupimské zámky a zahrady patří k nejkrásnějším skvostům v Evropě. Zámky jako Sanssouci, Babelsberg, Cecíliin dvůr a Nový palác jsou důkazem významné role Postupimi v dějinách Německa. Pocit zvláštní atmosféry evropského města získáte v historických čtvrtích, jako je ruská kolonie Alexandrovka vzniklá již v 19. století nebo Holanská čtvrť. Za vidění stojí také Staré město, ve kterém tvoří působivý komplex tři městské brány a městské domy.

V největší městské části Babelsberg stojí za prohlídku vilová čtvrť Neubabelsberg, kde se nacházejí vily, které byly rezidencí pro Trumana, Churchilla nebo Stalina. Uprostřed čtvrti se nachází věhlasný most Glienicker, který se během studené války stal místem výměn agentů chycených Američany a Sověty. Proto si tento most vysloužil pojmenování „most špionů“.

 

Ubytování

  Cena na noc pro dva - 991 Kč
 

Pension Unicat

Cena na noc pro dva - 1 592 Kč
 

Camping Potsdam

Cena na noc pro dva - 1 752 Kč

 

Zámek Sanssouci

Je nejvýznamnější památkou Postupimi. Sloužil jako letní rezidence Bedřicha Velikého. Vybudován byl na terasovité vinici a představuje stěžejní dílo pruské rokokové architektury. Dnes jsou v jeho interiérech bohaté sbírky umění. V zámeckém parku stojí další zámky jako Nový palác, Oranžerie a zámek Charlottenhof.

 

 

Historický odkaz

Postupim je známa svým historickým odkazem co by bývalé rezidenční sídlo pruských panovníků. Je vyzdobené jedinečnými zámky, parky a zahradami, které připomínají lesk a slávu Pruska. Za vidění stojí i historické centrum města, jehož prohlídku můžete začít na Starém trhu a centrálním náměstí. Kostel sv. Mikuláše, nejstarší park Lustgarten a Stará radnice dnes tvoří architektonický komplex noblesní vznešenosti.

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

1875 Kč sleva na webu Booking.com

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Hrady a zámky v Německu část I.

Německo letem světem

Nízkonákladovka Easyjet ruší linku Praha – Paříž

Wizzair - letecký plánovač výletů

Seznam německých měst

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.09.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.