Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jaké zavazadla si vzít sebou do letadla při letu s Ryanair?

www.radicestujeme.euLidé v dnešní době cestují takříkajíc nalehko a na pár dní si berou sebou jen příruční zavazadlo. Takový způsob cestování je výhodný pro cestující, kteří ušetří čas tím, že si nemusí vyzvedávat odbavená zavazadla, ale zejména v případě výběru nízkonákladových leteckých společností získají pasažéři i levnější letenky. V případě cestování pouze s příručním zavazadlem je důležité dodržovat pravidla stanovená leteckými společnostmi.

 Každý pasažér u Ryanair je oprávněn vzít si sebou jedno příruční zavazadlo plus jedno menší jako například kabelku, notebook, foťák a podobně. Toto pravidlo platí od 1. prosince 2014. Rozměry příručních zavazadel u Ryanair jsou do 55 x 40 x 20 cm (v x š x h) do hmotnosti 10 kg a k tomu ještě jedno menší zavazadlo o rozměrech 35 x 20 x 20 cm.

 

www.radicestujeme.eu

 

Podmínky pro převoz zavazadel u letecké společnosti Ryanair: http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/ (anglicky).

 

Předpisy Ryanair pro přepravu zavazadel:

 

Taška navíc pro dítě staré od 8 dní do 23 měsíců, které cestuje na klíně dospělého:

Cestující má nárok na tašku navíc do max. hmotnosti 5kg, která je přidána navíc k zavazadlu dospělého, který dítě doprovází.

 

Z důvodu omezeného množství úložného prostoru v kabině, kdy se do kabiny letadla vejde pouze 90 zavazadel do velikosti (55 x 40 x 20 cm) budou ostatní zavazadla bezplatně umístěna v nákladovém prostoru letadla. Cestující, kteří zakoupili přednostní naložení zavazadel, nebudou mít povinnost umístit svoje tašky v nákladovém prostoru letadla, pokud to není nutné z provozních důvodů.

 

www.radicestujeme.eu

 

Kabinové příruční zavazadlo s Ryanair v ceně letenky 1+1:

Převoz kabinového (příručního) zavazadla o hmotnosti do 10 kg s max. rozměry 55 cm x 40 cm x 20 cm a k tomu jedno malé zavazadlo 35 x 20 x 20 cm.

 

Nadměrně velké kabinové zavazadlo bude odmítnuto. Je možné umístění tohoto zavazadla v nákladovém prostoru letadla za poplatek 50 liber/50 EUR.

 www.radicestujeme.eu

Předměty, které nejsou přijatelné k přepravě jako zavazadla:

Nesmíte přepravovat ve vašem zavazadle předměty, které by mohly ohrozit letadlo, nebo osoby a majetek na palubě letadla.

 

Nesmí se přepravovat předměty, jejichž přeprava je zakázána zákony, předpisy států: do kterého se letí, nebo se z něj odlétá.

 

Nesmí se přepravovat předměty, které jsou považovány za nevhodné pro přepravu z důvodu bezpečnosti, jejich nadměrné hmotnosti, velikosti, tvaru, charakteru, křehkosti, zboží podléhající brzkému zkažení

 

Nesmí se přepravovat tyto položky - ryby, herní nebo lovecké trofeje, vánoční sušenky, úsporné žárovky, motory s vnitřním spalováním, řetězové pily, modely letadel.

letadlo, en.wikipedia.org 

Odbavené podpalubní zavazadlo nesmí obsahovat tyto položky: peníze, šperky z drahých kovů, klíče, fotoaparáty, počítače, léky, brýle, sluneční brýle, kontaktní čočky, hodinky, mobilní telefony, osobní elektronická zařízení, cenné papíry, cigarety, tabák nebo tabákové výrobky, cennosti, obchodní dokumenty, pasy a další doklady totožnosti

Převoz zvířat – Ryanair nepřeváží zvířata na svých linkách s výjimkou vodicích psů na určitých trasách.

 

 
Mohlo by cás zajímat:  Zavazadla u EasyJet a WizzAir
 

 

 

 

Aktualizace platná od listopadu 2017: Změna váhového limitu u odbaveného zavazadla při letech společnosti Ryanair, zrušení 2 příručních zavazadel v ceně nejnižšího tarifu.

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!