Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Jaké zavazadla si vzít sebou do letadla při letu s Ryanair?

www.radicestujeme.euLidé v dnešní době cestují takříkajíc nalehko a na pár dní si berou sebou jen příruční zavazadlo. Takový způsob cestování je výhodný pro cestující, kteří ušetří čas tím, že si nemusí vyzvedávat odbavená zavazadla, ale zejména v případě výběru nízkonákladových leteckých společností získají pasažéři i levnější letenky. V případě cestování pouze s příručním zavazadlem je důležité dodržovat pravidla stanovená leteckými společnostmi.

 Každý pasažér u Ryanair je oprávněn vzít si sebou jedno příruční zavazadlo plus jedno menší jako například kabelku, notebook, foťák a podobně. Toto pravidlo platí od 1. prosince 2014. Rozměry příručních zavazadel u Ryanair jsou do 55 x 40 x 20 cm (v x š x h) do hmotnosti 10 kg a k tomu ještě jedno menší zavazadlo o rozměrech 35 x 20 x 20 cm.

 

www.radicestujeme.eu

 

Podmínky pro převoz zavazadel u letecké společnosti Ryanair: http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/ (anglicky).

 

Předpisy Ryanair pro přepravu zavazadel:

 

Taška navíc pro dítě staré od 8 dní do 23 měsíců, které cestuje na klíně dospělého:

Cestující má nárok na tašku navíc do max. hmotnosti 5kg, která je přidána navíc k zavazadlu dospělého, který dítě doprovází.

 

Z důvodu omezeného množství úložného prostoru v kabině, kdy se do kabiny letadla vejde pouze 90 zavazadel do velikosti (55 x 40 x 20 cm) budou ostatní zavazadla bezplatně umístěna v nákladovém prostoru letadla. Cestující, kteří zakoupili přednostní naložení zavazadel, nebudou mít povinnost umístit svoje tašky v nákladovém prostoru letadla, pokud to není nutné z provozních důvodů.

 

www.radicestujeme.eu

 

Kabinové příruční zavazadlo s Ryanair v ceně letenky 1+1:

Převoz kabinového (příručního) zavazadla o hmotnosti do 10 kg s max. rozměry 55 cm x 40 cm x 20 cm a k tomu jedno malé zavazadlo 35 x 20 x 20 cm.

 

Nadměrně velké kabinové zavazadlo bude odmítnuto. Je možné umístění tohoto zavazadla v nákladovém prostoru letadla za poplatek 50 liber/50 EUR.

 www.radicestujeme.eu

Předměty, které nejsou přijatelné k přepravě jako zavazadla:

Nesmíte přepravovat ve vašem zavazadle předměty, které by mohly ohrozit letadlo, nebo osoby a majetek na palubě letadla.

 

Nesmí se přepravovat předměty, jejichž přeprava je zakázána zákony, předpisy států: do kterého se letí, nebo se z něj odlétá.

 

Nesmí se přepravovat předměty, které jsou považovány za nevhodné pro přepravu z důvodu bezpečnosti, jejich nadměrné hmotnosti, velikosti, tvaru, charakteru, křehkosti, zboží podléhající brzkému zkažení

 

Nesmí se přepravovat tyto položky - ryby, herní nebo lovecké trofeje, vánoční sušenky, úsporné žárovky, motory s vnitřním spalováním, řetězové pily, modely letadel.

letadlo, en.wikipedia.org 

Odbavené podpalubní zavazadlo nesmí obsahovat tyto položky: peníze, šperky z drahých kovů, klíče, fotoaparáty, počítače, léky, brýle, sluneční brýle, kontaktní čočky, hodinky, mobilní telefony, osobní elektronická zařízení, cenné papíry, cigarety, tabák nebo tabákové výrobky, cennosti, obchodní dokumenty, pasy a další doklady totožnosti

Převoz zvířat – Ryanair nepřeváží zvířata na svých linkách s výjimkou vodicích psů na určitých trasách.

 

 
Mohlo by cás zajímat:  Zavazadla u EasyJet a WizzAir
 

 

 

 

Aktualizace platná od listopadu 2017: Změna váhového limitu u odbaveného zavazadla při letech společnosti Ryanair, zrušení 2 příručních zavazadel v ceně nejnižšího tarifu.

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.10.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.