Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Průvodce - Montego Bay

Velmi populární prázdninovou destinací na Jamajce je přístav Montego Bay, který leží v severozápadní části ostrova u širokého zálivu. Jedná se o jedno z největších měst Jamajky, podle údajů z roku 2017 mělo město kolem 83 tisíc stálých obyvatel.

Montego Bay je snadno dostupné jak z moře, tak i díky mezinárodnímu letišti přímo na pobřeží. Můžete si také půjčit  auto, nebo rovnou najmout vůz i s řidičem.

 

Ostrov jamajka, poloha města Montego Bay, zdroj mapy - openstreetmap.org

 


    Hotely v této lokalitě  
 

The Wexford Hotel

Cena na noc pro dva - 1 352 Kč
 

Hotel Montego

Cena na noc pro dva - 1 380 Kč
       

 

Historie
Jamajku objevil v roce 1494 Kryštof Kolumbus a právě od něj dostal záliv, u kterého město leží, své jméno Golfo de Buen Tiempo (Záliv dobrého počasí). Od roku 1509 byla Jamajka španělskou kolonií. V té době zde byl významný přístav, odkud se exportovalo mimo jiné také hovězí maso, kůže a špek.

Předpokládá se, že dnešní jméno města Montego Bay vzniklo zkomolením španělského slova manteca, což znamená slanina. Španělsko z ostrova vytlačili roku 1655 Britové. Britskou kolonií byla Jamajka až do roku 1962. V současnosti je Jamajka samostatný stát v čele s guvernérem a je součástí Commonwealthu.

 

 

Od poloviny 17. století bylo Montego Bay bylo významným přístavem pro export cukru.  Její historie je kromě cukru neoddělitelně spojena také s produkcí rumu a obchodování s otroky. V okolí Montego Bay proběhlo poslední velké povstání otroků v letech 1831-32, jehož vůdcem byl Samuel Sharpe. Ten za to zaplatil smrtí na šibenici, ale od roku 1975 je národním hrdinou Jamajky. Jeho jméno nese i hlavní náměstí v Montego Bay.

 

Doctor's Cave Beach

 

    Čtěte také: Flora a fauna na Jamajce

 

Montego Bay - turistická destinace pro každého
V současnosti je Montego Bay pulsujícím prázdninovým střediskem, které milují nejen návštěvníci z Evropy a Severní Ameriky, ale své víkendové domy či byty zde mají také bohatí Jamajčané z hlavního města Kingstonu. Díky tropickému podnebí zde sezóna nikdy nekončí, ale pro Evropany je nejpřitažlivější od prosince do dubna, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 28 až 30 stupňů a srážek je minimum.

Hlavním lákadlem jsou krásné písečné pláže a kontrast mezi tropickou zelení a tyrkysově modrým mořem.  Z rušného přístavu se dá vyjet lodí na výlet, včetně projížděk na lodi s průhledným dnem pro pozorování úžasné karibské podmořské přírody, nebo výletu za delfíny. V okolí města jsou výborné podmínky pro potápění díky korálovým útesům a také pro jachting. Na golfisty čekají čtyři patnácti jamková hřiště. Krásné vodopády jsou na řece Dunn nedaleko města Ocho Rios asi 100 km východně od Montego Bay. Plavbu na vorech zase můžete zažít na řece Martha Brae, která do moře ústí západně od Montego Bay u Falmouthu (asi 35 km východně).

Přímo ve městě je řada historických domů, hlavně ze 17. a 18. století. V Bellefield Great House je muzeum, které se věnuje otrokářství na Jamajce. Asi nejvýznamnějšími památkami jsou kostely Burchell Memorial Church a St. James Parish Church a také zámeček Rose Hall postavený východně od města v jamajském gregoriánském stylu. Je spojován s legendou o bílé čarodějnici.

 

 
                                     Počasí v této lokalitě
 

 

Pro hodně turistů je atraktivní také bezcelní zóna, kde se dá skvěle nakoupit. Pokud máte zájem spíše o suvenýry a lokální řemeslné výrobky, určitě nevynechejte tržiště v Harbour Street nebo obchody na pobřežní Gloucester Avenue, kde je také řada galerií a populárních kaváren. Další zajímavý trh je Fort Montego Draft Market ležící nedaleko centra na zbytcích staré pevnosti.  Příležitosti pro nákup místního skvělého rumu a občerstvení ale najdete po celém městě na každém kroku, stejně jako spousty kouzelných zákoutí a výhledů na moře.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Sky&Flight, odlet z Montego Bay

 

  Dříve napsáno: (tipy na letenky do této lokality Karibiku)

  Letiště Montego Bay (MBJ)   Montego Bay z Bruselu za 6 480 Kč

  Montego Bay z Londýna za 7 250 Kč  Mnichov – Jamajka za 4 450 Kč

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.