Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Město Kingston na Jamajce

Kingston je největším a zároveň také hlavním městem Jamajky, ostrovní země v Karibském moři. Kingston se nachází na jihovýchodě ostrova na úpatí Modrých hor. V roce 2004 v něm žilo 660 000 obyvatel. 

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

  Čtěte také: Flora a fauna na Jamajce

 

Historie města

Nedaleko dnešního Kingstonu kdysi bylo město Port Royal. V roce 1693 ho bohužel zdevastovalo zemětřesení. Přeživší z místa uprchli a zabydleli se jinde. Z jejich nové kolonie pak vzniklo město Kingston. V osmnáctém století zde vybudovali přístav, který se stal velmi důležitým centrem mezinárodního obchodu. Roku 1872 Kingston prohlásili hlavním městem Jamajky. 

 

Kam se ve městě podívat? 

Kingston je velkým lákadlem pro turisty: najdete v něm spoustu muzeí, galerií, divadel a mnoha dalších atrakcí, včetně diskoték a různých klubů, kde to opravdu žije. Na své si přijdou také milovníci (či spíš milovnice?) nákupů. 

V Kingstonu se nachází dva významné kostely, Parish Churg a Farní kostel. Nejstarší hrob tamějšího hřbitova pochází z roku 1699.  V devatenáctém století postavil bohatý kupec George Stiebel nádherný panský dům Devon House. Je opravdu velkolepý. Turistům navíc nabízí přehlídku historických předmětů z celého Karibiku. Od roku 1990 patří Devon House k jamajskému národnímu děditství. 

O historii se více dozvíte také v Muzeu historické archeologie, Námořním muzeu nebo Národní galerii. 

 

     
  Měna a placení na Jamajce
 
     

 

Bob Marley 

Kdo by neznal Boba Marleyho! Snad každý někdy slyšel o tomto slavném jamajském hudebníkovi. Fanoušci mohou v Kingstonu navštívit muzeum věnované jeho osobnosti. Otevřeli ho v budově, kde bylo hudební studium, ve kterém Marley nahrával. 

 

Co v okolí?

V okolí města si můžete vychutnat odpočinek na plážích, třeba na plážích Hellshire a Fort Clerence. Aktivnější turisté jistě ocení krásné prostředí Modrých hor. Nejvyšší vrchol se tyčí ve výšce 5556 m.n.m. Hory poskytují nádherné pohledy do malebných údolí a na kouzelné vodopády. V nižších polohách Modrých hor se pěstuje káva.

 
Autor: Karolína Klosová

 

 

Čtěte také (tipy na letenky):

Letenky na trase Mnichov – Jamajka za 4 450 Kč

Jamajka z Kolína nad Rýnem za 7 580 Kč

Jak dlouho trvá let na Jamajku?

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.