Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Soči

Významné  ruské přímořské letovisko Soči se nachází na východním pobřeží Černého moře. Je jedním z nejjižněji položených ruských měst a po celý rok je zde příjemné subtropické podnebí. Není se čemu divit, zeměpisná šířka Soči se v podstatě shoduje s oblastí francouzské riviéry. I proto se celé této oblasti přezdívá ruská (kavkazská riviéra).

 

 

Poloha města, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Osídlení těchto míst se datuje do doby kamenné. Sídlo většího významu zde ale vzniklo až v 19. století. Jako první byla založena pevnost Alexandrija, jejíž posádka měla za úkol zamezit obchodu s otroky. Samotné město Soči počítá svou historii až od roku 1907 a po více jak sto let jsem jiný, než rusky mluvící turista zavítal jen zřídka. Obliba atraktivního přímořského letoviska, které leží na úpatí Kavkazu a je tak rájem i pro milovníky zimních sportů, prudce vzrostla především díky pořádání XXII. zimních olympijských her.

Během krátké doby prošlo město rozsáhlou rekonstrukcí, se kterou se pojila i výstavba nového olympijského areálu. Právě ten patří v současnosti k věcem, které do Soči lákají davy turistů.

 

 

 

 

 

Soči se táhne podél Černého moře v délce asi 145 km. Pobřeží lemují oblázkové pláže a řada hotelů, od těch obyčejnějších až po luxusní hotely s vlastní pláží, bazény a nabídkou řady zajímavých aktivit. Mimo hotely, restaurace a lázeňská zařízení se tu nachází i Delfinárium, ve kterém několikrát za den běží zábavný program s delfíny a jinými mořskými savci.

Soči je také výchozím bodem pro návštěvu Kavkazské biosférické rezervace, zařazené na seznam UNESCO.

 

Hotely v této lokalitě

 

Zhemchuzhina Grand Hotel

Cena na noc pro dva - 1 520 Kč
 

Chebotarev Hotel

Cena na noc pro dva - 920 Kč

 

Olympijský areál se rozkládá v Soči a přilehlém Adleru. V Soči se nejvíce využívají stadiony, kde se pořádají koncerty a v roce 2018 se zde bude konat i mistrovství světa ve fotbale. Halu Iceberg pak vyhledávají fanoušci ledního hokeje a krasobruslařských exhibic. Z dalších významných sportovních událostí je třeba zmínit i závody F1, které jsou zatím nasmlouvané do roku 2020.

Oblast Adleru si nejvíce užijete v zimě. Je zde obrovské množství sjezdovek, od krátkých a nenáročných tras pro úplné začátečníky, až po velmi náročné černé sjezdovky, které dají zabrat i nejednomu zkušenému lyžaři. Pokud sem míříte právě v zimě, máte několik možností, kde se ubytovat. Pokud hledáte spíš apartmány, pravděpodobně zamíříte do Krasnaja Polany. Nejčastěji se milovníci zimních sportů ubytovávají ve středisku Esto Sadok, kde jsou především hotely střední cenové kategorie. Odtud vede velkokapacitní lanovka Gazprom až do samotného skiareálu, konkrétně do míst určených pro biatlon.

 

                        Mohlo by vás zajímat: Letiště Soči (AER)

 

 

U většiny sjezdovek jsou restaurace, kde si můžete dát oběd nebo nějaké malé občerstvení. Narozdíl od alpských středisek se tu ale nedočkáte ničeho ostrého na zahřátí. Jediný alkohol, který se zde podává, je svařené víno, nebo pivo. Cenově vás ale víkend v tomto skiareálu vyjde levněji, než v mnoha francouzských nebo italských lokalitách.

Autor: Markéta Mrkvová

 


Čtěte také:

Seznam velkých ruských měst

Přehled ruských letišť

Ruská jezera

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.02.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.