Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Puerto del Rosario

Kanárské ostrovy, nenápadně umístěné na severozápadě Afriky s přímým výhledem na Západní Saharu, jsou turisticky vyhledávány hlavně díky exotice a atraktivnímu klimatu. Toto společenství několika ostrovů náleží  Španělsku. Jedním z nich je známý Fuerteventura chlubící se především pouštní krajinou, která ve vás navodí ten pravý pocit relaxu. Okolí, které výrazně připomíná prostředí Afriky, může nabídnout mnoho aktivit.

 

 

Jménem Puerto del Rosario se pyšní hlavní město tohoto ostrova, které je zároveň přístavem. Díky své výhodné poloze na východě Fuerteventury se stalo významnou obchodní křižovatkou.  Kotviště zde nalézají jak velké výletní lodě, tak soukromé jachty a v neposlední řadě také trajekty. Pokud se rozhodnete v rámci své dovolené toto místo navštívit, můžete využít lodních služeb a nechat se přepravit na okolní ostrov Lanzarote a obdivovat krásy moře.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

Nabídka ubytování je opravdu široká a kvalita hotelů je na vysoké úrovni. Vybírat můžete z možností městských ubytovacích zařízení nebo apartmánů přímo u pláže.

 

Ubytování v této lokalitě

  Cena na noc pro dva - 1 040 Kč
 

Casa Victoria

Cena na noc pro čtyři - 1 542 Kč
 

JM Puerto Rosario

Cena na noc pro dva - 1 805 Kč

 

Přestože se může zdát historie Puerta del Rosaria bohatá, není tomu tak. Nejvíce tohoto území v průběhu času využívali piráti, zatímco obyčejné obyvatelstvo zde útočiště nenalezlo. Ostrov byl tak po dlouhou dobu pustý a  začal rozvíjet své dějiny až na počátku osmnáctého století. Francouzi a Angličané byli těmi, kteří se zasloužili o pozdější kolonizaci. Všechny sakrální a světské stavby, které zde byly vystavěny, mají moderní podobu a chybí jim historický nádech.

 

 

Milovníci kostelů, kaplí a podobných středověkých budov, zde své místo nenajdou, avšak zvědaví jedinci, které láká historie vyhnanců a pirátů, budou bedlivě naslouchat historkám místních obyvatel. Hodnotu, kterou město ztratilo na dějinách, nahrazují aktivity ve městě. Pozornost upoutají muzea a stánky se suvenýry. Jestliže toužíte po romantickém a okouzlujícím zážitku, zavítejte po setmění do jedné z restaurací u přístavu, kde se můžete kochat výhledem na moře.

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Fuerteventura: ostrov silného větru a lahodného sýra

 

Fuerteventura stejně jako Lanzarote byla vytvořena sopečnou aktivitou, a proto poskytuje svým návštěvníkům náhled na exotickou krajinu. Tu a tam se tyčí palma či keřovitá rostlina, jinak je země pokrytá pískem. Pláže jsou na tomto ostrově takřka na každém kroku.

Ve městě Puerto del Rosario se jich nachází hned několik a v jižní části a je jedna uměle vytvořená. Břehy zde omývá Atlantský oceán a vrhá k pevnině mírné vlny. Jelikož se nejedná o uzavřený  záliv, mějte se na pozoru před nebezpečnými proudy, na které místní upozorňují. Pokud je moře klidné, stojí za to se pokochat jeho azurově tyrkysovou barvou.

Pokud preferujete koupání v moři, je vám město otevřené téměř pořád. Ovšem zda-li byste rádi využili pohostinnosti místních obyvatel, navštivte Puerto del Rosario při bujarých oslavách. 

 

Autor: Tereza Hotovcová

 

 

 

 

Letenky (přímá linka) z Vídně do Puerto Del Rosario

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.