Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Přírodní divy ostrova Lanzarote

Jeden z Kanárských ostrovů je ostrov Lanzarote. Tady vás přivítá drsná příroda, vyprahlá zem, vítr, ale také krásné pláže a velmi zajímavé scenerie.

 

 

 

 

 

 

Dobré je ubytovat se na jihu ostrova, kde se také poblíž nachází pěkné pláže. Například ve městě Puerto del Carmen. Tady stejně jako v jiných obcích města najdete jen nízké bílé domky, což dává ostrovu nezaměnitelný ráz. Prý zde existuje pravidlo, že žádný domek nesmí být vyšší než palma. Proč se to traduje a co za tím stojí, se nám nepodařilo během pobytu zde zjistit.

 

Bílá města

 

Pláže na jihu patří do přírodní rezervace, do které když vjedete musíte zaplatit poplatek 3 eura za jedno auto. Užívat si můžete krásné moře i čisté písečné pláže. Jednu z nejznámějších představuje Playa de las Mujeres.

 

 
                                   Počasí v této lokalitě
 

 

Za horkou vodou a magickými jeskyněmi

Mohlo by vás zajímat: Karneval v Arrecife na Lanzarote

Mnohem zajímavější jsou však přírodní úkazy v jiných částech ostrova. Rozhodně se vyplatí vyjet autobusem do Montaňas del Fuego – horské oblasti, která spadá pod národní park Timanfaya.

V těchto horách se nachází sopky. Nedostanete se sem sami, ale v rámci autobusového výletu. Průvodci vám předvedou, že v zemi pod vámi to doopravdy vře. Jednoduše nalijí vodu do hluboké díry a vy už jen můžete pozorovat, jak se zpátky ven chrlí voda velice horká.

 

 

 

 

NP Timanfaya

 

Působivá je také jeskyně na severu ostrova Cueva de los Verdes, která je 7 km dlouhá a vznikla při sopečném výbuchu. Často se tady odehrávají netradiční hudební koncerty vážné hudby. Velmi kouzelně na každého působí Jameos del Aqua, což je menší jeskyně s jezírkem, v němž se prohání raci. Leží nedaleko Cueva de los Verdes.

 

Sopečná krajina

 

Kousek na sever odtud byste si neměli nechat ujít vyhlídku s panoramatickým výhledem. Mirador del Río nabízí krásný pohled na nedaleký ostrov Graciosa.

 

Výhled z Mirador del Río

 

El Golfo – laguna a jezero měnící svou zelenou barvu

Vraťte se ještě na západní pobřeží jižně od národního parku Timanfaya. Nachází se tu jedna z největších zajímavostí ostrova, El Golfo. Jedná se o vyhaslý vulkán, který má podobu půlměsíce. Jeho jedna část náleží oceánu, druhou tvoří úžasná laguna. Turisté sem jezdí za zajímavým úkazem, což je jezírko obklopené sopečnou pouští. Díky řasám, kterým se zde daří má jasně zelenou barvu. Odstíny se však během dne mění od smaragdové po šedivě zelenou.

 

El Golfo

 

A na konec skleničku vína

Ano, budete se možná divit, ale i tady se daří vinné révě. Hlavní vinařská oblast se nachází v údolí La Gería a víno se zde sklízí a mění na chutný alkoholický nápoj celkem na přibližně 50 kilometrech čtverečních. Nebojte se a zastavte se na ochutnávku, možná budete mile překvapeni vynikající chutí místních vín.

 

Úrodné vinice

 

Autor fotek a článku: Eva Ledecká

 

 

     
   

 Mohlo by vás zajímat: Letiště Lanzarote (ACE)

     

 

Další články z Kanárských ostrovů:

Fuerteventura: ostrov silného větru a lahodného sýra

Gran Canaria: Maspalomas versus Las Palmas

La Gomera, zelený smaragd Kanárského souostroví

Kanárský ostrov El Hierro

Puerto de Morgan, Kanárské ostrovy

Španělský ostrov Tenerife

Vnitrozemí ostrova Gran Canaria

Co očekávat na pobřeží Gran Canaria

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.