Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Fuerteventura: ostrov silného větru a lahodného sýra

Fuerteventura je jeden ze  španělských ostrovů v souostroví Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu. V překladu znamená význam jeho názvu něco jako „silný vítr“ a je to název opodstatněný, protože na tomto ostrově opravdu hodně fouká. A to je právě důvod, proč je tak oblíbený mezi surfaři, kaiteři a těmi, kteří holdují windsurfingu.

 

 

 

 

 

Hornatý vyprahlý ostrov

Fuerteventura je ostrov vzdálený 100 km od afrického pobřeží. Pokud vás při vyslovení slova Afrika napadne Sahara, při vyslovení názvu Fuertevetura by vás mohla napadnout také. Je to vyprahlý ostrov, který je díky svému suchému klimatu opravdu přirovnávám k Sahaře.

 

Ostrov Fuerteventura - pobřeží

 

Z jihu do surfařské oblasti Corralejo

Projet celý ostrov vám nezabere víc než 3 hodiny. My jsme připluli trajektem z Las Palmas na Gran Canaria do Morro Jable na ostrově Fuerteventura s vlastním autem a vydali jsme se na sever do přístavního městečka Corraleja. Budete projíždět hlavním městem ostrova Puerto del Rosario, kde žije také nejvíce obyvatel. Jižněji odtud leží malé letiště. Ve městě nemá cenu se ani zastavovat. Nic zajímavého zde neobjevíte.

 

Cesta vede kolem pobřeží a můžete tak pozorovat divoké vlny oceánu. Na ostrově neroste téměř žádná zeleň. Na mapě možná uvidíte 2 přírodní národní parky, ale nečekejte žádné zázraky. Rural de Betancuia byla první nomádská osada na Kanárských ostrovech a najdete tu pár vzrostlých palem. Jinak se jedná maximálně o nízké keříky, které jsou spíše potravou pro místní kozy. Kozí sýr z Fuerteventury je vyhlášený a rozhodně doporučuji ho ochutnat.

 

Rural de Betancuia

 

Corralejo a Playa de Marfulin

Corrajelo je přístavní letovisko na severu ostrova, ve kterém kromě ukotvených lodí, dlouhých pláží a apartmánů nemáte šanci nic zajímavého vidět. Pokud vás baví šnorchlování, vydat se odtud můžete jižně na nedalekou pláž Playa de Marfulin. Představuje v podstatě mělké pobřeží bez vln, kde se za odlivu se vytvoří uzavřené rybníčky s teplou vodou. V té době můžete se šnorchlem pozorovat úžasné podmořské korály. A podívaná stojí určitě za to.

 

Pozorování oblohy

Na Fuerteventuře najdete rezervaci na sledování hvězd, ale určitě nečekejte moderní hvězdárnu. Na Mirador de tablada ve středu ostrova stojí jen obyčejný kamenný přístřešek. Ale pozorování hvězd z tohoto místa je prý naprosto nečekaným zážitkem.

 

Fuerteventura je ostrov, který možná někoho zklame, někoho naopak absolutně nadchne. Drsná příroda, silný vítr, hornatá zem, vysoká skaliska a divoké pobřeží: pokud se vám to zamlouvá, tak budete ten první případ.

Autor: Eva Ledecká

 


 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Fuerteventura - Puerto del Rosario (FUE)

Dovolená na Kanárských ostrovech od 4 998 korun

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.