Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Würzburg

Würzburg je německým městem, které se nachází ve spolkové zemi Bavorsko na březích řeky Mohan. Konkrétně leží ve vládním obvodě Dolní Franky, jehož je i správním střediskem. Žije tady přibližně 125 000 obyvatel.

 

 

Město s duší

Historie města se začíná psát již poměrně záhy. Okolo roku 1000 př. n. l. máme zdokumentovanou existenci keltského opevnění na Marienbergu. První doložená písemná zmínka o městě pak pochází z roku 704. Městská práva se mu podařilo oficiálně nabýt rokem 1030. Stovky let pak bylo významným kulturním střediskem Evropy. Dokladem pestré minulosti je dnes mnoho významných historických památek v historickém jádru Würzburgu.

Tou nejzásadnější je bezesporu barokní rezidence bavorských arcibiskupů, dnes zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Rozsáhlý komplex zabírající přibližně čtvrtinu starého města vznikl podle návrhu barokního architekta Balthasara Neumanna. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších barokních zámeckých objektů z celé Evropy.

 

 

  Trasa jízdy autem z Prahy. Vzdálenost: 396 km. Čas: 3:57.

 

   Mapa - openstreetmap.org

 

 

Würzburg půvabný i krutý

Další zajímavostí je Alte Brücke neboli Starý most klenoucí se přes řeku Mohan. Ozdobený je působivými barokními sochami, které na něj přibyly v 18. století. Našinci nikoli neprávem připomene pražský Karlův most. Na místě toho stávajícího se kdysi nacházel první kamenný most na území celého Německa.

Dějiny ve Würzburgu však mají i svou temnější stránku. Město nechvalně proslulo coby dějiště čarodějnických procesů. Vyžádaly si krutou oběť v podobě životů zhruba devíti stovek lidí, kteří byli upáleni.

Atmosféra je zde neodmyslitelně spjata také s vínem, které můžete ochutnat v jedné z četných tradičních vináren. Vinice obklopují celé město. Symbolem je zejména francké víno, tzv. Bocksbeutel. Stejně tak zde neomylně zaznamenáte stopu tradiční francké kuchyně. Regionální speciality doplňuje i mnoho restaurací vyhlášených mezinárodní gastronomií.

 

Ubytování v této lokalitě

 

Stadt Mainz

Cena na noc pro dva - 2 602 Kč
 

Hotel Residence

Cena na noc pro dva - 2 710 Kč
 

Hotel Regina

Cena na noc pro dva - 3 100 Kč

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

1875 Kč sleva na webu Booking.com

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.