Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Halštatské jezero

Hallstatt je neuvěřitelně fotogenickým místem, ukrývajícím se mezi   rakouskými horami, a jedním z velkých místních lákadel je nepochybně Hallstattské jezero. Mezi největší a nejpůsobivější zážitky bezpochyby patří pozorování a obdivování okolní přírody z vodní hladiny. Zkrátka navštívit Hallstatt a neprojet se po jezeře prostě není možné.

 

 

Poloha jezera, zdroj mapy - opensteetmap.org, název německy - Hallstätter See

 

Toho, kdo sem někdy zavítal, určitě nepřekvapí, že už před více než dvěma sty lety známý světový cestovatel Humboldt označil toto místo za nejkrásnější jezero světa. Vesnice Hallstatt, ležící na břehu jezera, ohromila svět do té míry, že v Číně vznikla dokonce kopie této tradiční vesničky. Celá oblast kolem jezera, nazývaná Hallstatt Dachstein Salzkammergut, byla právem zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. 

 

 

Samotné jezero pochází z konce doby ledové, má rozlohu cca 8,5 km2. V minulosti bylo jezero využíváno zejména pro dopravu bílého zlata – soli, z nedalekých solných dolů Salzkammergut. Aktuálně je však Hallstattské jezero zejména centrem cestovního ruchu, které každoročně přivítá tisíce turistů z celého světa.

 

Ubytování u jezera přes booking.com

 

K dispozici je zde velká spousta aktivit, a to v každém ročním období, a na své si zde přijdou také  rybáři. Maximální hloubka jezera dosahuje 125 metrů, což ocení zejména potápěči, kteří si zdejší vody velmi oblíbili.

Jezero přitahuje návštěvníky jako magnet, ať již se sem přichází kochat přírodou při pěších túrách po stinných březích nebo se přišli zchladit v chladné jezerní vodě, která v létě dosahuje maximálně teplot kolem 19-23°C,  či se romanticky projíždět po jezeře.

Kromě vycházek a koupání, k oblíbeným aktivitám zde rozhodně patří jízda na  horském kole, rafting, canyoning, ale i jízda na koni či paragliding. V zimě je pak možné v okolí jezera využít mnoho běžkařských tras, a zdejší lyžařská oblast je doslova rájem pro všechny milovníky tohoto sportu.

Velmi oblíbená je také místní pláž, která je vzdálena od centra města pouhých deset minut. Nachází se zde malý umělý koupací ostrov, který milují dospělí i dětští návštěvníci. Úžasné je, že takřka v centru města se můžete koupat a relaxovat v přírodním prostředí. Romantické duše si pak vychutnají zejména večerní koupání a pohled na úchvatnou noční oblohu i romanticky osvětlené městečko.

Pokud jde o prozkoumávání samotného jezera a jeho okolí z vodní hladiny, na výběr je řada možností. Můžete si půjčit loďku, šlapadlo nebo elektrický člun, ale užívat si fantastický výhled lze i z paluby výletní lodi. Výletní trasy kolem jezera vedou mimo jiné i kolem romantického hradu Grub do centra Halstattu.

 

 

Oblíbené jsou také vyjížďky podél jižního břehu, kterou využívají jak turisté, tak cyklisté, protože tento výlet lze snadno zkombinovat s pěší turistikou i cykloturistikou. Lodní výlety však jsou do určité míry zaměřeny i na osvětu, takže se zde hosté dozvědí mnoho zajímavého o tom, jak a kdy jezero vzniklo, jak je hluboké či jaké zde žijí  ryby.

Není divu, že nádherná alpská krajina přilákala spoustu lidí a na břehu jezera tak vznikly desítky chat, a to jak soukromých, tak i turistických. Nudit se zde rozhodně nikdo nemůže.

Okolí jezera pak také nabízí nesčetné příležitosti pro občerstvení v některé z místních restaurací, či posezení u šálku kávy či u sklenky  vína.

Jezero je rovněž do jisté míry možné považovat za dopravní uzel, protože do centra městečka se z nádraží dostanete právě přes jezero, a to i se svým vozem pomocí trajektu. Ten vás také dopraví třeba do nedalekého městečka Obertraun.


Autor: P.U.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Dmitry Dashkevich


     
 

                  Čtěte také: 5 největších jezer v Rakousku

 
 

Vydejte se do Hallstattu, dobře skrývaného klenotu ...

 
     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.