Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Region Apulie

Apulie je kraj, který bychom našli na jihovýchodě  Itálie. Na severu sousedí s Molise, na západě pak s Kampánií a na jihozápadě s Basilicatou. Hlavním městem je Bari, v současné době poměrně rušný přístav. Pobřeží omývají Jónské a Jaderské moře. Bývá jí přezdíváno „evropský Karibik“.

 

 

    Mapa - openstreetmap.org

 
  Tip na hotel (Bari): Euromotel Cena na noc pro dva - 1 100 Kč
  Tip na hotel (Bari): Dimora Benedetta Cena na noc pro dva - 1 250 Kč
  Tip na hotel (Bari): I due Baroni Cena na noc pro dva - 1 289 Kč
  Tip na hotel (Bari)  Hotel Cristal Cena na noc pro dva - 1 450 Kč

 

 

Apulie jako mix různých kultur

Dějiny Apulie se ubíraly oproti zbytku Itálie poněkud jiným směrem. Silně se na jejím vývoji podepsal zejména řecký vliv. Řekové tu od 8. st. př. n. l. zakládali současná města. Po nich území dobyli Římalé, kteří sem přicházeli po silnici známé pod jménem Via Appia, tehdy nově vybudované.

 

 

Salentský poloostrov po několik století příslušel pod Byzantskou říši. Díky strategické poloze se tato lokalita stala snadno dostupnou pro námořní vlivy. Východní vlivy se nesmazatelně podepsaly na zdejší architektuře.

 

Regiony Apulie


Za památkami UNESCO

Pro region charakteristické jsou kruhové stavby, kterým se říká trulli. Staví se z plochých kamenů dávaných na sebe a původně si je coby přístřešky budovali pastevci. Pak začaly sloužit coby rodinné domky. Dnes jsou doslova magnetem pro turisty. Nejvíc byste jich našli ve městě Alberobello, které v současnosti patří do seznamu UNESCO. Typické bílé domky můžete zase v hojné míře potkat třeba ve městě Ostuni.

Dominantou místní krajiny je především Castel del Monte. Jedná se o pevnost, kterou nechal v první polovině 13. století vybudovat císař a král Fridrich II. Štaufský. Právě za vlády rodu Štaufů si prožila Apulie jedno z nejvýznamnějších období během celých svých dějin.

 

Vzhůru na kola a do přírody

Bohatá historie ovšem není jedinou zajímavostí, která láká turisty. Tato oblast je přímo předurčena též pro všechny milovníky  cyklistiky díky tomu, že povrch je převážně rovinatý. Hornatý je pouze poloostrov Gargano. Daří se tady i zemědělství. Pěstuje se hlavně tabák, bavlna, obilí, ale také typické jižní ovoce, víno a olivy. Za pozornost stojí i nádherné pláže a příroda jako taková. Ty největší unikáty chrání národní park Foresta Umbra.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Cesta a pobyt v Bari

Salento - zapomenutý kout Itálie

Zájezdy do Apulské oblasti - přehled

Jak dlouho trvá cesta do Itálie?

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.