Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Cesta a pobyt v Bari

BariJihovýchodní část  Itálie, to je pro turisty především polostrov Gargano. Nás ale lákalo „neprobádané“ Bari, hlavní město oblasti Apulie a druhá největší metropole jižní Itálie po Neapoli.

Navíc právě sem míří chartrové lety, takže se zdálo celkem snadné zařídit si dovolenou podle svých představ tak, aby splňovala nutný komfort s koupáním v moři, cenově dostupné ubytování  a také potřebnou dávku chutí, vůní, historie a místního koloritu.

 

Toto přístavní město leží na pobřeží Jaderského moře. Bylo založeno Římany v 1. století př. n. l. Leží v oblasti Apulie na území o rozloze 116 km². Čítá 400 tis. obyvatel.

 

Cesta tam a zase zpátky

Nemusíme být Hobitem, abychom si naplánovali cestu tam i zpátky, musíme si však zakoupit letenky v akci - pro dva za 6 000,-Kč, včetně jednoho zavazadla do 23 kg hmotnosti a letět se společností Wizzair. Z letiště v Bari na místo ubytování jsme se posléze pohodlně přemístili vlakem.

 

Letadlo

 

 

 

 

Ubytování v Bari

Naší snahou bylo, poznat život Barianů opravdu z blízka a tak jsme se přes booking.com ubytovali nedaleko hlavní pěší třídy a historického centra. Malý rodinný penzion nesl název Dolcirisvegli Bed and Breakfast. Snídaně byly, jak vidno z názvu, v ceně a k tomu také řádné porce italské vřelosti i určitého nadhledu  a shovívavosti k nám východoevropským cestovatelům.

 

Výběr ubytování

Bari

 

Mare adriatico

Cesta k moři z historického středu města nebyla nijak daleká, navíc příjemná a lemovaná mnoha nabídkami rychlého občerstvení. „Naše“ pláž, kterou jsme si pro sebe posléze objevili, se jmenovala originálně - „chleba a rajčata“. Moře mělo pozvolný vstup do vody a větší hloubka byla vyznačena vlnolamy. K těm se ostatně dalo dojít a celkem pohodlně na nich ležet, nebo skákat odsud do vody. Turistů byste zde moc nenašli a už vůbec ne takové, kteří by mluvili česky. Pláž byla okupována spíše místními a ti se zde nejen koupali, ale také společensky setkávali a to s konzumací jídla a piva. Pláž byla lemována rychlým občerstvením, které tvořily kárky na kolečkách, kde místní prodávali za příznivé ceny různé pochutiny – brambůrky, olivy a také pivo značky Peroni. Ostatně, pokud byste se zeptali, co dělají Bariané celý den? Pak by odpověď zněla – pijí pivo Peroni. Ráno,  v poledne, večer  - zkrátka v jakoukoliv denní i noční hodinu.

 

Moře


Itálie v chuťových pohárcích

Jelikož naše ubytování nebylo žádné all inclusive, museli jsme se poohlížet po levném stravování a vyřešili jsme to tak, že jsme následovali místní a vcházeli do těch bister, kde byla oblíbenost znát na první pohled, dle velké návštěvnosti. Ukázalo se, že to byla správná volba. Velmi chutné byly různé variace paniny, které jste si mohli dát třeba se smaženou chobotnicí, levné pizzy nejrůznějších druhů, smažená kukuřičná polenta a pak taky nezbytná  dávka zmrzliny. Ceny jsou na jihu příznivější než na severu,  a tak nás pizza a paniny vyšly na 2-3 eura za kus, smažená kukuřičná polenta na 1 euro, velká porce zmrzliny nás stála pouze 1,5 eura.

 

Jídlo

 

Místní kolorit

Italové na jihu jsou více uvolnění a pohodovější, než jejich severní spoluobčané. Pokud by to nevyznělo hanlivě, skoro by se dalo říci, že jsou takoví „venkovní povaleči“. Prostě rádi tráví čas venku pod širým nebem se svými přáteli a rodinou,  hodují na pizze, pijí své pivo Peroni a určitě se u nich nevyskytuje tolik infarktů a syndromů vyhoření, jako u nás  sešněrovaných středoevropanů.

 

Bari


Historie na každém kroku

Historický střed města se zachoval v nezměněné podobě. Tvoří ho katedrála San Sabino a velký poutní kostel San Nicola. Centrem města je pak náměstí Piazza Mercantile a starý přístav Porto Vecchio. Příliš velkou pietu tu však k historii Italové nepěstují. Své město si užívají po svém, třeba i tak, že nechají své potomky čutat balon o 900 let staré zdi katedrály San Sabino.

 

Přístav

 


Nejbližší letiště: Bari Karol Wojtyła Airport

Web: www.aeroportidipuglia.it/homepagebari

Kód: BRI

 

Zdroj videa: YouTube CC, Richard Randall, Bari

 

Pokud chcete zažít trochu jinou Itálii, pak je lze pobyt v Bari jen doporučit. Není to jen mare adriatico, ale dýchne tu na vás středomořská atmosféra se všemi svými vůněmi i barvami.

Autor: Marie Ondová

 

     Hotely v této lokalitě

Bari

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tip na levnou Itálii: Letenky z Prahy do Bari za 1 701 Kč

Letenky na lince Praha – Bari za 599 Kč

Mezinárodní letiště Bari (BRI)

Nejlevnější akční letenky a ubytování: Milan, Bari

Doba letu do Bari

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.