Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce městem Klagenfurt

V malebném údolí se nachází metropole rakouské spolkové země Korutany, Klagenfurt. U šestého největšího města v zemi se předpokládá, že bylo založeno v 9. století, ovšem první zmínka o něm pochází až z 12. století.

Víc jak 95 000 lidí žije u jezera Wörthersee, je tu sídlo univerzity a centrem turistického ruchu v Jižním  Rakousku.

 

 

 

     Centrum města je nazýváno Nové náměstí, v jeho středu můžeme najít Dračí kašnu, na západní straně se nachází budova radnice, která bývala dříve renesančním palácem. Památník Marie Terezie se nachází na východní straně, vedle něhož je pomník Bernharda von Spanheima. Toto místo má svou atmosféru, stejně jako mnohá další.

 

 

    Mapa - openstreetmap.org

 

     Staré náměstí leží severně od Nového, má tvar širší ulice, na jejímž konci se tyčí Stará radnice, sloužící původně jako městský palác. Pokud byste i tu hledali trochu jiný kousek historie, můžete zde nalézt Morový sloup.

     Co by kamenem dohodil od horního konce Starého náměstí, kde stojí i jeho radnice, můžeme najít Zemský dům, který momentálně slouží jako sídlo Korutanské vlády. Naproti němu stojí kostel sv. Ducha, v centru je ale ještě jeden a to kostel sv. Jiljí, hlavní církevní stavbou je pak v Klagenfurtu Dóm.

 

     
                        Předpověď počasí - Klagenfurt  
     

 

Jezero Wörthersee, při němž leží město, je v létě využíváno jako jezerní koupaliště, i to se pyšní svou výjimečností a to tím, že je největší v celé Evropě se svou kapacitou pro 12 000 lidí

 

Pokud vás přeci jen pořád nic nezaujalo a raději byste navštívili Japonsko, protože chcete vidět hrad Ósaka, Florencii kvůli paláci Vecchio, Sulejmanovu mešitu nebo svatyni Kumbum v Tibetu, ale momentálně to není možné, nemusíte vůbec zoufat. Protože v parku města si můžete prohlédnout alespoň miniatury těchto míst.


 Přehled levného ubytování

  Tip na hotel: Lemon7 Cena na noc pro dva - 1 702 Kč
  Tip na hotel: Frühstückspension Kölich Cena na noc pro dva - 1 902 Kč
  Tip na hotel: Cityhotel Ratheiser Cena na noc pro dva - 1 920 Kč

 

     Ať už toužíte po duchovní stránce, nebo se chcete jen ponořit do krásného města u ještě hezčího jezera, kde na vás historie dýchá v každém koutě, rozhodně se rozjeďte sem. Kouzlo, které ucítíte hned při pohledu na krásnou architekturu či obrovské jezero, vás neopustí ani při odjezdu.

Autor: Viktorie Balounová

 

 

     
   

Mohlo by vás taky zajímat:

Rozhledna se skluzavkou v Korutanech

10 míst, která musíte navštívit v Rakousku

5 největších jezer v Rakousku

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.